V paddocku jsou první dva nakažení covidem-19

V paddocku jsou první dva nakažení covidem-19

Před GP Maďarska se objevily první dva pozitivní případy na covid-19. Ani jeden z nakažených nebyl přítomen v Rakousku, oba jsou v izolaci. O koho se jedná, F1 neprozradila.

Všichni členové paddocku jsou před každou letošní Grand Prix, která se pojede „za zavřenými dveřmi“, povinni absolvovat test na covid-19. Prvních 8 tisíc testů před závody v Rakousku bylo negativních.

I v Rakousku se pojede bez přítomnosti fanoušků, během týdne F1 vystavila třetí várku testů, kterých se zúčastnilo skoro 5 tisíc osob. Z nich byly dva pozitivní.

„FIA společně s formulí 1 oznamuje, že od pátku 10. července do čtvrtka 16. července provedla 4997 testů,“ stálo v oficiálním prohlášení.

„Dva testy byly pozitivní. Nakažení v Rakousku nebyli přítomni, ze svých programů byli staženi a izolováni.“

„Izolováni byli i lidé, kteří s nimi přišli do blízkého kontaktu. Širší informace o týmech či jednotlivcích uvádět nebudeme, zprávu o testech vydáme každých 7 dní.“

Jedná se o první pozitivní případy po nálezu před GP Austrálie. Tehdy se nakazil člen McLarenu, načež se britský tým rozhodl ze závodu před jeho samotným zrušením stáhnout. Nakažení byli i v řadách zaměstnanců Pirelli.

Současný nález Grand Prix nijak neovlivní. K tomu napomáhá přísný hygienický protokol, který musí zaměstnanci paddocku dodržovat.

Stanovená pravidla se ale sem tam porušují, Sebastian Vettel byl několikrát přistižen v diskusi s členy Red Bullu bez roušky. Charles Leclerc a Valtteri Bottas dokonce odjeli mezi oběma rakouskými závody domů.

Sdílejte na:
Zavřít