V Kanadě zvítězil Max Verstappen, Charles Leclerc pátý

Vítězem VC Kanady se stal Max Verstappen, druhý se umístil Carlos Sainz a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Max Verstappen zvítězil po šesté v řadě a zvyšuje svůj náskok v šampionátu! Charles Leclerc se dokázal z devatenácté pozice probojovat na pátou.

Start proběhl bez incidentů, Max Verstappen si pohlídal vedení. Ve třetím kole předjel Carlos Sainz Fernanda Alonsa a začal stíhat Maxe Verstappena.

Kevinu Magnussenovi byla vyvěšena černo – oranžová vlajka, protože měl poškozené přední křídlo. Dánský pilot tak musel zajet do boxů, protože ředitelství závodu usoudilo, že poškození je nebezpečné. Haas se tak propadl na poslední pozici.

V 9. kole odstupuje Sergio Pérez ze závodu! Aktivován virtuální safety car. Mexický pilot nedokázal zařadit rychlost, pravděpodobně problém s převodovkou.

Do boxů zajel Max Verstappen, Lewis Hamilton – oba jezdci nazuli tvrdé pneumatiky. Naopak Carlos Sainz a Fernando Alonso zůstali na trati.

V 10. kole byl ukončen virtuální safety car.

Charles Leclerc se pomalu probojovával startovním pole, nicméně uvízl na dvanáctém místě, kdy všichni předním měli možnost aktivovat DRS systém a vznikl typický DRS vláček.

Virtuální safety car ve 20. kole. Mick Schumacher odstavil svůj monopost ve stejném místě jak předtím Sergio Pérez kvůli technickému problému. Někteří jezdci tuto možnost využili a zastavili v boxech včetně Carlose Sainze, který se propadl na třetí pozici. Do vedení se vrátil Max Verstappen.

Ve 21. kole byl závod opět obnoven.

Charles Leclerc se zasekl na šestém místě za Estebanem Oconem. Monačan prozatím ani ve 40. kole nestavěl. Až ve 42. kole zastavil u svých mechaniků, obul středně tvrdou sadu pneumatik, nicméně měl pomalý pit stop a propadl se až na 12. pozici.

Ve 43. kole zastavil v boxech z prvního místa Max Verstappen, obul bílou sadu pneumatik a propadl se na třetí pozici. Do vedení se dostal Carlos Sainz. O kolo později Lewis Hamilton zajel do boxů a Max Verstappen se posunul na druhou pozici. Ztrácel 10 sekund na vedoucího Španěla.

Ve 49. kole aktivován safety car! Júki Cunoda havaroval v první zatáčce po výjedu z boxů! Carlos Sainz zajel do boxů, obul tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhém místě. Rozdíl ve stáří pneumatik byl 6 kol mezi Verstappenem a Sainzem.

Na konci 54. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován. Vedení si ohlídal Max Verstappen. Nicméně Carlos Sainz vytvářel na vedoucí Red Bull tlak, který ale nizozemský pilot dokázal ustát.