V Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonsku se letos nepojede

V Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonsku se letos nepojede

Další série závodů byla pro letošní ročník zrušena. Kolos F1 nezavítá do ulic Baku v Ázerbájdžánu, do nočních ulic Singapuru, ani na legendární Suzuku v Japonsku. Oficiální zprávu dnes přineslo vedení F1.

GP Ázerbájdžánu byla odložena před několika týdny, jako náhradní termín jí byl údajně vyhrazen původní termín GP Singapuru, tedy 20. září. Vládní nařízení ale nakonec předznamenaly její zrušení.

V Singapuru byl naopak problém s přípravou okruhu. Na pracovníky, kteří se budováním okruhu zabývají, se vztahují přísná pracovní opatření. Promotér závodu se tedy rozhodl letošní GP Singapuru zrušit.

V případě Japonska se jednalo spíše jen o formalitu, již nějakou dobu totiž byla zrušena GP Japonska série MotoGP, která se jezdí na okruhu Motegi. Ta se měla konat o týden později než závod F1.

V původním kalendáři se tak otevřela obrovská mezera mezi závodem v Itálii 6. září a v USA 25. října. V tomto intervalu by se měla jet jen GP Ruska, a to 27. září. Hovoří se ale o možném závodě v Mugellu nebo na Imole.

Formule 1 dosud nepředstavila druhou část letošního kalendáře a jak to vypadá, sestavení bude o něco náročnější, než se předpokládalo. Velkou příležitost nabízí Čína, teoretickou možností je i Kanada. Nakonec by se mohla formule 1 vracet na některé evropské okruhy.

„Věříme, že letos budeme moct odjet 15 až 18 závodů se závěrečným podnikem v Abú Zabí v polovině prosince. Zbytek kalendáře chceme publikovat před začátkem sezóny v Rakousku,“ stojí v prohlášení F1.

„Výzvy způsobené covidem-19 nás a naše promotéry vedly k rozhodnutí o zrušení letošních závodů v Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonsku.“

Podobným výzvám, kterým čelili v Ázerbájdžánu nebo Singapuru, čelí i Vietnam. Závod by se měl konat v centru hlavního města Hanoje, ve Vietnamu navíc stále platí cestovní omezení.

Organizátoři jsou smíření s tím, že se potenciální první GP Vietnamu uskuteční bez divácké podpory na tribunách. Nadále panuje obava, že by se mohly konat dva závody v Hanoji necelých 6 měsíců od sebe. GP Vietnamu 2021 je naplánována na duben.

Sdílejte na:
Zavřít