Udrží si Itálie v kalendáři dvě velké ceny?

Udrží si Itálie v kalendáři dvě velké ceny?

Ředitel F1 Stefano Domenicalli se bude brzy rozhodovat o tom, zda bude Itálie moci i nadále pořádat dvě velké ceny ročně. Momentálně pořádá v Itálii závody formule 1 okruh v Monze a Imole.

Jak Velká cena Emilia Romagna v Imole, tak Velká cena Itálie v Monze mají smlouvu až do roku 2025. Budoucnost v kalendáři však nemá zatím jistou ani jedna z nich a o možnost nadále pořádat závody se snaží jiné okruhy. Stefano Domenicalli před Velkou cenou Itálie uvedl, že se setrváním italských okruhů v kalendáři budou v blízké době zabývat.

„V nejbližší době se bude řešit jedna otázka, a to ta, že se budeme snažit pochopit budoucnost formule 1 v Itálii. Budeme muset pochopit, zda máme prostředky na to, abychom mohli v kalendáři udržet dvě velké ceny, nebo zda se zaměříme jen na jednu. Chtěl bych poděkovat Imole, protože organizátoři byli připraveni riskovat v tak těžké chvíli jako během pandemie covidu-19 a svému závazku dostáli,“ vyjádřil se Domenicalli k Imole, která se do kalendáře navrátila v roce 2020.

Druhým okruhem, který hostí v Itálii velkou cenu je Monza. Ta zahájí na podzim modernizační práce, aby vyhověla požadavkům vedení F1 a držela krok se standardy. V plánu je vylepšené pohostinství, lepší tribuny a větší tunely pod tratí. Pro Domenicalliho je důležitý celý divácký zážitek jako celek.

„Potvrdili mi, že po skončení Velké ceny (Itálie – pozn. red.) začnou nezbytné renovační práce. Je to důležitý rok, protože je třeba dát příští rok signál o zlepšení. Historická hodnota Monzy je nezpochybnitelná, ale musíme držet krok s dobou co se týče služeb, které musí odpovídat cenám, které platí ti, kteří na okruh přijíždějí. Během příštího roku budeme mít jasné představy o budoucnosti. Jsou země, které vynaložily obrovské investice a postavily infrastrukturu, která odpovídala jejich finančním možnostem. Ale jsou další aspekty, které mají váhu při hodnocení akce a myslím, že z hlediska zábavnosti jde Zandvoort, jak jsme viděli minulý týden, dobrým příkladem. Způsob, jakým se diváci bavili byl neuvěřitelný.“

Sdílejte na:
Zavřít