Permane, Goss a Cattelani se připojí k RB

Permane, Goss a Cattelani se připojí k RB

Kromě nového názvu čeká tým i pár nových posil. Tým Visa Cash App RB posílí tři klíčoví zaměstnanci včetně bývalého sportovního ředitele francouzského týmu Alpine, Alana Permaneho.

Začátkem měsíce oznámila bývalá AlphaTauri nové jméno stáje, které je Visa Cash App RB. Mimo to se k týmu připojí Alan Permane jako závodní ředitel a bývalý technický ředitel FIA pro jednosedadlové vozy Tim Goss, který se stane technickým ředitelem týmu. Na pozici zástupce technického ředitele nastoupil Guillaume Cattelani, který přešel z ačkového týmu.

Šéfa týmu nebude už vykonávat Franz Tost, který se s touto pozicí rozloučil loni v Abú Zabí a od letošní sezóny bude tým pod vedením Laurenta Mekiese, který dříve působil ve Ferrari. Jediné, co zůstává stejné je jezdecká sestava v podání Júkiho Cunody a Daniela Ricciarda.

Přestože generální ředitel McLarenu, Zak Brown, nedávno zpochybnil vztahy mezi Red Bullem a sesterským týmem, zdá se, že budoucnost týmu z Faenzy je v bezpečných rukou.

„Po několika měsících odstávky je skvělé se opět vrátit k závodění s týmem Visa Cash App RB,“ komentoval Permane v prohlášení týmu RB.

„Z dlouholetých zkušeností vím, jak profesionální, cílevědomí a soutěživí jsou lidé v tomto závodním týmu, a nemohu se dočkat, kam tento duch tým v budoucnu posune.“

Ředitel týmu Visa Cash App RB Laurent Mekies dodal: „Jmenování Tima, Guillauma a Alana dodá týmu obrovské množství zkušeností s vítězstvím a nepochybuji o tom, že pomohou posunout tým na další úroveň v F1. V týmu již máme velmi silnou a nesmírně zkušenou skupinu a příchod vysoce kvalifikovaných osobností, jako jsou Tim, Guillaume a Alan, zvýší naše schopnosti a pomůže nám splnit nejvyšší technické standardy týmu Visa Cash App RB F1 jak v továrně, tak na trati.“

Sdílejte na:
Zavřít