Startovní pole je kompletní, Alfa Romeo představila vůz

Startovní pole je kompletní, Alfa Romeo představila vůz

Poté, co jsme poprvé naživo viděli vůz VF-20 týmu Haas, jezdci Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi méně než hodinu před začátkem testů odhalili vůz C39.

Vůz C39 byl k vidění během filmovacího dne, kdy měl na sobě speciální maskovací zbarvení. Oficiální odhalení bylo naplánováno na ráno prvního dne předsezónních testů.

Jezdecká sestava je stejná jako loni. Tatiana Calderón bude zaujímat pozici testovací jezdkyně a Robert Kubica je novým rezervním jezdcem.

Veterán F1 Kimi Räikkönen, který může letos překonat Rubense Barichella a získat rekord za nejvíc účastí ve Velkých cenách, vloni strávil první sezónu v Alfě Romeo, se kterou získal 43 bodů a obsadil 12. místo v Poháru jezdců. Räikkönen po prvním roce stráveném s týmem řekl: „Samozřejmě to není tak velký tým, jako ten za který jsem předtím jezdil, ale je to fajn skupinka lidí a dobře spolu pracují.

Víme, že jsou oblasti, ve kterých se nemůžeme velkým týmům rovnat, ale snažíme se dělat to nejlepší s tím, co máme. Minulý rok jsme neskončili tam, kde jsme skončit chtěli, ale měli jsme dobrou první polovinu sezóny, potom jsme trochu zaostávali. Můžeme se z loňských problémů poučit a snad se letos nebudou opakovat.“

Räikkönenův týmový kolega Giovinazzi, pro kterého byla loňská sezóna první kompletní ve Formuli 1, vloni získal 14 bodů a zaujal 17. místo v Poháru jezdců, Alfa Romeo skončila v Poháru konstruktérů osmá.

Alfa Romeo 2
Alfa Romeo 3
Alfa Romeo 4
Sdílejte na:
Zavřít