Staněk zopakoval fantastický výsledek, dojel druhý ve Spa

Staněk zopakoval fantastický výsledek, dojel druhý ve Spa

Český pilot Roman Staněk skončil druhý v hlavním závodě šampionátu formule 3 v belgickém Spa-Francorchamps a posunul se na pátou příčku v průběžném pořadí šampionátu, ze které se ziskem 96 bodů ztrácí pouze 10 bodů na vedoucího Isacka Hadjara z Francie.

Pro své první letošní vítězství si dojel Staňkův týmový kolega Barbadosan Zane Maloney a na stupních vítězů je doplnil Brit Oliver Bearman z týmu PREMA. Hlavní závod ve Spa, který začínal krátce před 9. hodinou ranní, zvládl Staněk na výbornou. Po startu
z pátého místa vydělal na problémech Francesca Pizziho, následně dokázal předjet Olivera Goetheho a 5 kol před koncem závodu se dostal na druhou pozici před vítěze páteční kvalifikace Caie Colleta.

Staňkův týmový kolega Zane Maloney měl ale v tu dobu již pohodlný 1,5 sekundový náskok ve vedení závodu, který se českému pilotovi i přesto, že byl v posledních kolech rychlejší, nepodařilo stáhnout a cílem projel sekundu za vítězem. Rodák z Valašského Meziříčí tak navázal na druhé místo ze včerejšího sprintu a zakončil tak svůj prozatímně nejúspěšnější víkend ve formuli 3.

Velmi zajímavá je situace v čele průběžného pořadí, kde prvních 5 pilotů nyní dělí 2 závodní víkendy před koncem sezóny pouze 10 bodů. Už za týden pokračuje šampionát formule 3 v nizozemském Zandvoortu a vyvrcholí za dva týdny v italské Monze.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít