Soupiska na sezonu 2022 kompletní. Jaké jsou změny?

Soupiska na sezonu 2022 kompletní. Jaké jsou změny?

V úterý zkompletizovala Alfa Romeo soupisku pro nadcházející sezonu, kde najdeme jednoho nováčka, jednoho navrátilce, jedno povýšení a jeden sestup.

Většina týmů vsází na kontinuitu a ponechávají si svá osvědčená jezdecká dua. U Ferrari tak pokračují Charles Leclerc s Carlosem Sainzem, McLaren pokračuje s duem Daniel Ricciardo – Lando Norris a Alpine zase zůstává věrné složení Fernando Alonso – Esteban Ocon. Red Bull je spokojen s výkony Sergia Péreze, takže s ním prodloužili i pro příští sezonu, přičemž bude nadále závodit po boku Maxe Verstappena. Se svými svěřenci je rovněž spokojen Aston Martin, ve kterém zůstává jak Lance Stroll, tak Sebastain Vettel.

Překvapivé bylo prodloužení angažmá Nikity Mazepina a Júkiho Cunody, oba totiž nepředvádějí zrovna oslňující výkony. Nicméně Haas dal ještě Rusovi šanci, přičemž bude mít nadále za parťáka Micka Schumachera. AlphaTauri vidí v Japoncovi stále potenciál, Pierre Gasly už je nedílnou součástí týmu s mnoha cenými zkušenostmi, a zejména po sesazení z áčkového Red Bullu jezdí fantastiky.

Russell povýšil, comeback Albona a kompletně nová sestava u Alfy Romeo

Valtteri Bottas roztočil přestupový kolotoč hned u tří týmů, jelikož po té, co Alfa Romeo oznámila, že bude jejím novým pilotem, se uvolnilo místo u Mercedesu, jenž obsadil pilot Williamsu George Russell. Britský závodník udělal dojem svými výkony nejen v podrpůměrném voze Williamsu, nýbrž také při záskoku jeho nastávajícího týmového kolegy Lewise Hamiltona během Velké ceny Sachíru 2020, kdy bojoval o vítězství, nakonec ale po chybě týmu při zastávkách boxech dojel na skvělém devátém místě.

A kdo nahradí Russella? Navrátilec Alex Albon, který byl na konci loňského ročníku nucen odejít, když jej Red Bull vyhodil a on již nenašel žádnou jinou sedačku. Bude týmovým kolegou Nicholase Latifiho.

Nyní se vrátíme zpět ke stáji z Hinwillu, která vstupí do příští sezony jako jediná s kompletně oběměnou sestavou, jelikož Kimi Räikkönen absolvovuje své poslední tři závody ve formuli 1 a poté pověsí helmu nahřebík a s Antoniem Giovinazzim se rozloučili. Ital musel uvolnit kokpit pro jedniného nováčka na startovním roštu, prvního čínského závodníka Kuana-jü Čoua.

Soupiska 2022
Tým Jezdec Jezdec 
Mercedes Lewis Hamilton George Russell
Red Bull Max Verstappen Sergio Pérez
Ferrari Carlos Sainz Charles Leclerc
McLaren Daniel Ricciardo Lando Norris
Aston Martin Sebastian Vettel Lance Stroll
Alpine Esteban Ocon Fernando Alonso
AlphaTauri Pierre Gasly Júki Cunoda
Alfa Romeo Valtteri Bottas Kuan-jü Čou
Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin
Williams Alexander Albon Nicholas Latifi

 

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít