Sebastian Vettel doufá v nové posouzení incidentu z Kanady

Sebastian Vettel doufá v nové posouzení incidentu z Kanady

Sebastian Vettel doufá, že nové důkazy, které Ferrari předloží komisařům, způsobí přehodnocení incidentu z Kanady.

Sebastian Vettel se podle komisařů nebezpečně vrátil na trať ve 48. kole a donutil Lewise Hamiltona, aby udělal úhybný manévr. Dostal penalizaci pěti sekund. Ferrari se odmítlo odvolat. Místo toho využilo práva na přezkoumání incidentu podle článku čtrnáct Mezinárodního sportovního kodexu FIA.

Komisaři, kteří posuzovali incident v Kanadě, se znovu sejdou na okruhu Paul Ricard v pátek odpoledne, aby se podívali na nové důkazy, které neměli v době rozhodování o penalizaci k dispozici. Pokud italská stáj neuspěje, případ bude tak oficiálně zamítnutý.

„Stále mám stejný názor jako před dvěma týdny, takže uvidíme, co se stane. Myslím si, že by se měl v první řadě případ otevřít a podívat se na něj znovu. Přinesli jsme nějaké informace, které možná komisaři neměli v tu dobu k dispozici a uvidíme, co se stane,“ řekl Sebastian Vettel.

Ferrari prozatím nezveřejnilo detaily ohledně nových důkazů. Penalizace tak prodloužila čekání německého pilota na vítězství. Naposledy vyhrál minulý rok v Belgii. Od té doby uplynulo již patnáct velkých cen.

Následně byl dotázán, jestli je frustrovaný.

„Nejsem frustrovaný. Vypadám, že jsem frustrovaný? Není to tak, že jsme měli patnáct závodů vyhrát a my jsme je nevyhráli. Pak bych byl frustrovaný. Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Myslím, že jsme mohli pravděpodobně tento rok vyhrát dva závody. V prvním případě měl Charles Leclerc potíže v Bahrajnu a mně se v závodě nedařilo. Ve druhém případě jsme alespoň přeťali jako první cílovou pásku, ale tohle jsme už tady rozebrali,“ uvedl dále čtyřnásobný mistr světa.

Myslím, že všechno záleží na tom, kdy se ohlédnete zpátky, ale obecně jsem docela spokojený se závody, které jsem měl. Vždycky si myslíte, že jsme mohli udělat tu a tam o něco více, ale není to tak, jako kdybychom dominovali posledních patnáct závodů,“ dodal Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít