Ferrari je předvoláno ke slyšení ohledně přezkoumání

Ferrari je předvoláno ke slyšení ohledně přezkoumání

Ferrari bylo předvoláno ke slyšení, ke kterému dojde v pátek na trati Paul Ricard. Týká se přezkoumání trestu, který obdržel Sebastian Vettel při VC Kanady.

Zástupci týmu se mají setkat se stevardy z předešlého závodu, který se konal v Montrealu, jelikož Ferrari zažádalo o přezkoumání penalizace Sebastiana Vettela, která ho a tým stála první vítězství letošní sezóny.

Vettel obdržel pětisekundovou penalizaci a dva trestné body, jelikož stevardi usoudili, že se nebezpečně vracel na trať a vytlačil mimo trať jiného jezdce.

Na trati dojel do cíle sice první, penalizace ho však o vítězství připravila a radovat se tak mohl Lewis Hamilton, který se snažil dostat přes Vettela, když se svým Ferrari v první šikaně vyjel na trávník.

Mezinárodní sportovní řád FIA dává soutěžícím možnost následného přezkoumání rozhodnutí, pokud se objeví nové důkazy, které nebyly v té době k dispozici.

Podle článku 14.1.1 kodexu může FIA opětovně přimět stevardy nebo náhradníky, aby se na případ znovu podívali.

Ferrari podalo žádost o oficiální přezkoumání a ve čtvrtek před VC Francie přišlo oznámení kanadských stevardů (Emanuele Pirro, Gerd Ennser, Mathieu Remmerie a Mike Kaerne), že se zástupci Ferrari mají dostavit ke slyšení na Paul Ricard.

Stevardi ve Francii jsou naprosto odlišní od těch, kteří se používají v Kanadě, přičemž Tim Paul Mayer, Mathieu Remmerie, Yannick Dalmas a Jean-Marie Krempff přebírají zodpovědnost na Paul Ricard.

Nicméně je běžnou praxí, že pokud se stevardi ze závodu, ve kterém došlo k incidentu, mohou dostavit ke slyšení, měli by tak udělat. Stejně tak se stane teď na Paul Ricard, kde budou přítomni všichni stevardi z VC Kanady.

 

Sdílejte na:
Zavřít