Schumacherova motokárová dráha byla zachráněna

Schumacherova motokárová dráha byla zachráněna

Motokárová dráha Michaela Schumachera bude zrenovována s cílem, aby se mohly opět konat závody mistrovství světa. Erftlandring nedaleko Schumacherova rodného Kerpen-Manheimu je majetkem sedminásobného mistra světa a je místem, kde začínal svoji závodní kariéru.

Budoucnost motokárového areálu vypadala nejistě v polovině minulého desetiletí, kdy okolí trati získala energetická společnost RWE za účelem těžby hnědého uhlí, ačkoli protesty ekologů tento krok zmařily.

RWE sice nakonec ustoupila, ale i tak zůstala majitelem pozemků a budoucnost Erftlandringu byla nadále nejistá.

„Uzavřeli jsme s RWE nájemní smlouvu na deset let plus opci na dalších pět let a peníze z prodeje můžeme investovat do nezbytné rekonstrukce,“ řekl deníku Kölner Express Gerhard Noack, prezident místního motokárového klubu a muž, který stojí za prvními úspěchy Michaela Schumachera a Sebastiana Vettela.

„Odkup nebyl možný, protože areál je stále těžební oblastí. Platíme malý nájem a je jedno, jestli ho platíme Schumacherovi nebo RWE. Příjezdové cesty a trať se obnovují, stavíme nové CIK obrubníky a dvojité bezpečnostní ploty, abychom mohli opět pořádat mezinárodní závody, jako je mistrovství světa, mistrovství Evropy a WSK.“

„Splníme tak Michaelovi jeho sen a sportoviště, na kterém se naučil jezdit, zachováme na dlouhou dobu.“

Na adresu Schumacherova současného zdravotního stavu Noack vysvětlil: „Nevím, jak se mu daří, a Rolfa [Schumacherova otce] se už neptám, protože rodina žádá o Michaelovo soukromí. Ale myslím, že on i syn Mick, kterého tady učil jezdit na motokárách, budou mít radost,“ dodal Gerhard Noack.

Sdílejte na:
Zavřít