SCHUMACHER: Nový dokument o legendě Formule 1

SCHUMACHER: Nový dokument o legendě Formule 1

Na začátku prosince přijde do kin dokumentární film o nejúspěšnějším pilotovi ve Formuli 1, Michaelu Schumacherovi. Do snímku budou zařazeny i doposud nezveřejněné záběry.

Michael Schumacher patří beze sporu mezi legendy královny motorismu. Jako jedinému se mu podařilo získat sedm mistrovských titulů a stanovit množství rekordů. Když se v roce 2010 vrátil do kokpitu formule 1, všichni oslavovali. Jeho druhá štace u Mercedesu však už nebyla tak zářná jako před odchodem v roce 2006.

Definitivně pověsil helmu na hřebík na konci sezóny 2012. Zatímco jeho nejvážnějším úrazem ve Formuli 1 byla zlomená noha, v prosinci 2013 se paradoxně vážně zranil na lyžích během dovolené v Alpách. Jeho aktuální zdravotní stav drží rodina pod pokličkou.

Přesto Schumacherovi nezapomínají na fanoušky a čas od času přijdou s něčím, co příznivce německého závodníka potěší – jako např. oficiální aplikace Michael Schumacher.

Nyní přišla jako blesk z čistého nebe zpráva, že do kin míří nový dokument s názvem SCHUMACHER. Premiéra filmu je naplánovaná na 5. prosince. Zatím je potvrzeno, že se bude promítat ve vybraných německých a švýcarských kinech. Nicméně plánuje se, že by měl být dostupný také globálně, a to na streamovacích platformách Netflix nebo Amazone Prime.

Součástí snímku budou také doposud nezveřejněné záběry, rozhovory s členy rodiny, jeho týmovými kolegy, ale také soupeři. Film vzniká na počest jeho 50. narozenin a výročí 25 let od zisku prvního titulu (1994).

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová uvedla: „Michaelova fantastická kariéra si  zaslouží  být oslavena – 25 let po jeho prvním z celkově sedmi mistrovských titulů. Jsme opravdu šťastní, že je film v tak citlivých a ambiciozních rukou.“

Ony ambiciozní ruce patří režisérům Michaelu Wechovi a Hans-Brunu Kammerösovi. Tato dvojce má na svědomí mimo jiné dokument o německém profesionálním tenistovi Borisi Beckerovi – Boris Becker: Hráč (2017).

„Rok 2019 je pro Michaela Schumachera významný. Jednak slavil v lednu 50. narozeniny a jednak v listopadu bude jubileum 25 let od světového poháru. Jsme rádi za důvěru, jakou nám prokázali Michaelova rodina a management. Bez jejich podpory by nebyl film možný,“ uvedl producent filmu Benjamin Seikel. Jeho kolegyně Vanessa Nöcker dodala: „Je čas na tento film. Ale samozřejmě jsme si vědomi zodpovědnosti, kterou to sebou nese.“

Snímek Schumacher bude představen už příští týden na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

V oficiálním popisu filmu stojí: „Film, který hledá vysvětlení a poskytuje odpovědi bez jakéhokoli přibarvování. Jméno Michael Schumacher elektrizuje lidi po celém světě. Ale kdo je opravdu Michael Schumacher? Dokument Schumacher ukazuje obraz jednoho z oslavovaných sportovních hrdinů, který vždy zůstal věrný svým hodnotám.

Je obdivuhodné, jak intenzivně a citlivě o něm mluví jak Michaelovi společníci, tak i jeho soupeři: o něm coby příteli, společníkovi, rovněž o jeho mimořádném talentu, výjimečné pracovní etice, která jej učinila nejlepším jezdcem všech dob. Dokumentární film sleduje obraz globální ikony a pozoruhodného vývoje osoby.“

Schumacherovi nikde nevstoupila sláva do hlavy

„Neboť i když byl jeho vůz v průběhu jeho let větší a rychlejší a jeho výsledky z něj udělali superstar – Schumacher zůstal takový, jaký byl vždycky: klidný, držící se zpět s jasnými hodnotami, pro nějž byla rodina vše. Rodina, loajalita a přátelství byli pro něj vždy důležitější než sláva, peníze a celosvětová pozornost, kterou s sebou nese závodní cirkus.“

Film nese stejný název jako oficiální biografie ‚Schumacher‘ z roku 2006, která byla vydána po jeho prvním odchodu z Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít