Sainzovi je odpuštěno, McLaren si vybojoval 3. místo v Poháru konstruktérů

Sainzovi je odpuštěno, McLaren si vybojoval 3. místo v Poháru konstruktérů

Carlos Sainz z McLarenu byl očištěn od jakéhokoli provinění sportovními komisaři po VC Abú Zabí, což znamená, že mu zůstane jeho šesté místo a pomáhá tak zajistit třetí místo britskému týmu v Poháru konstruktérů.

Carlos Sainz (6.)

Sainz startoval ve svém posledním závodě pro McLaren před přestupem do Ferrari pro rok 2021, kde nahradí Sebastiana Vettela. Během safety caru byl povolán do boxů a poté vyšetřován z důvodu „zbytečné pomalé jízdy“, aby nemusel čekat na týmového kolegu Landa Norrise, který zastavil o chvilku dříve.

Sportovní komisaři se rozhodli vyšetřit incident po závodě, což znamená, že McLarenu hrozilo, že v šampionátu konstruktérů ztratí třetí místo, pokud by se rozhodli pro časovou penalizaci o délce průjezdu boxovou uličkou.

Poté, co mluvili se Sainzem a zkontrolovali telemetrii ze Španělova vozu, klasifikovali to sportovní komisaři jako „závodní incident“ a rozhodli se nepodniknout další kroky.

Sainz si proto zachovává své šesté místo, jednu pozici za týmovým kolegou Norrisem. Předal tak McLarenu dalších 18 bodů, aby získali náskok pouhých sedmi bodů před Racing Pointem, který utrpěl nedokončením závodu s vozem Sergia Péreze, zatímco Lance Stroll skončil desátý.

Ve zprávě sportovních komisařů vysvětlili, jak dospěli ke svému rozhodnutí: „Nejsme toho názoru, že by tato akce jakýmkoli způsobem vedla k tomu, že se tým vyhýbal situaci ,dvojitého pitstopu‘, protože monopost č. 4 (Norris) byl jasně mimo boxy.”

„Přijímáme také vysvětlení jezdce s číslem 55, že byl opatrný, protože videozáznamy potvrzují přítomnost mnoha pracovníků jiných týmů v boxech v tu chvíli.“

„Jezdec č.18 (Stroll) byl schopen udržet rychlost 80 km/h v boxové uličce až na velmi krátkou dobu (přibližně 1 sekundu), a proto se nedomníváme, že by to mělo podstatný dopad na akce řidiče monopostu 55.”

„Zkontrolovali jsme také relativní rychlosti automobilů po opuštění zastávky v boxech a nevidíme žádné důkazy o tom, že by jezdec monopostu č.55 jel zbytečně pomalu.“

 

Lando Norris (5.)

Carlosův týmový kolega Lando Norris také významně bodově přispěl do Poháru konstruktérů díky 5. místu. Tým McLaren tak z tohoto víkendu vytěžil 18 bodů.

Byl to pro nás perfektní den, všechno šlo podle plánu. Měli jsme možná trochu štěstí, že jeden z Racing Pointů nedokončil, ale pokud jde o náš výsledek – 5. a 6. místo, udělali jsme všechno, co jsme mohli.“

Jednou z nejdůležitějších věcí pro dosažení třetího místa v letošním roce byla kombinace dobrých kamarádů a dobrého přátelství, ale také to, jak moc jsme konkurenceschopní a jak moc se chceme navzájem porazit,“ řekl Norris. „Když je spojíte, je to dokonalá kombinace, jak získat 3.místo.“

Sdílejte na:
Zavřít