Sainz říká, že Čína vrátila McLaren zpět do reality

Sainz říká, že Čína vrátila McLaren zpět do reality

Carlos Sainz a jeho týmový kolega Lando Norris předvedli během druhého tréninku skvělý výkon. Překvapivě se ale ani jeden z nich nedostal mezi posledních 10 jezdců.

Vypadalo to, že po 4 nešťastných sezónách má forma McLarenu stoupající tendenci, ale charakteristika Šanghajského mezinárodního okruhu potrestala nedostatky v balíčku McLaren-Renault.

„Předtím než jsme sem přijeli, jsme věděli, že tato trať může odhalit naše slabiny mnohem více než předchozí dvě,“ řekl Sainz. „Neočekávali jsme, že budeme slabší, jen že budeme muset více bojovat.

Pravděpodobně nám včerejší 2. volný trénink dal více povzbuzení než by měl a dnes jsme se vrátili do reality.“

Sainz byl šestý a Norris osmý nejrychlejší během pátečního druhého tréninku. Na dotaz, zda sobotní relativní propad byl způsoben tím, že McLaren není schopen replikovat svůj páteční výkon nebo jestli soupeři našli více tempa, Sainz řekl, že tým na tuhle otázku stále hledá odpověď.

„Je tady několik analýz, které musíme udělat, abychom zjistili, proč jsme byli během tréninku konkurenceschopní a proč jsme teď tam, kde jsme očekávali, že budeme,“ řekl. „Žádné velké překvapení, jen musíme udělat pár analýz.“

„Ve čtvrtek jsem věděl, že na této trati bude více obtížné dostat se do Q3, jenže po pátečním tréninku, kde jsme skončili na 6. a 8. místě, jsme byli všichni velice povzbuzení. Možná, že na této trati nebudeme tak špatní, jak jsme čekali.

Je ale fér říct, že při vstupu do sobotního dne jsme nebyli tak rychlí, jak jsme čekali.“

Dlouhé rovinky v Šanghaji kombinované se dvěma zvláště dlouhými zatáčkami, které namáhají přední levou pneumatiku, byly podle Norrisa klíčem k problémům McLarenu. Rychlost na rovinkách byla pro nás v posledních letech strašidlem.

„Ačkoliv zde není spousta zatáček ve srovnání s Bahrajnem nebo Austrálií, nejsme nejrychlejší na rovinkách, ale rozhodně nejsme nejrychlejší ani v zatáčkách,“ řekl.

„Takže je zde spousta práce, kterou musíme udělat aby bylo auto lepší, ale to je zřejmé a bylo od začátku sezóny.“

Sdílejte na:
Zavřít