Sainz prozradil plány pro začátek sezóny 2024

Sainz prozradil plány pro začátek sezóny 2024

Carlos Sainz prozradil, že jeho hlavním cílem pro začátek letošní sezóny je mít lepší start v úvodních závodech, než jaké měl v minulých letech. Také řekl, že je pro něj výhodou, nemuset se soustředit na budoucnost a vývoj vozu pro příští sezónu.

Ferrari začalo sezónu v roce 2022 pod novými regulemi s přísavným efektem velmi úspěšně, Charles Leclerc získal vítězství ve dvou ze tří úvodních závodů. Ačkoli se jeho týmový kolega Carlos Sainz dostal přes počáteční problémy a později v sezóně získal první pole position a vítězství, zlepšení přišlo až v momentě, kdy konkurenceschopnost italského týmu klesala. V uplynulé sezóně pak stáj získala se španělským jezdcem jediné vítězství, a to v Singapuru, jediném závodu, ve kterém zvítězil jiný tým, než Red Bull.

Sainz prozradil, že při letošním testování kladl důraz na porozumění letošnímu monopostu, aby se vyhnul dalšímu pomalému startu sezóny. „Bezesporu je mojí prioritou číslo jedna začít letošní sezónu dobře. Je to něco, co se mi možná v předešlých dvou nebo třech letech nepovedlo, a proto kladu tolik důrazu na pochopení vozu při testování. Pochopil jsem a cítil jsem všechno, co jsem chtěl,” řekl Sainz španělským novinám AS.

Tým z Maranella se snažil vyřešit citlivost předchozího monopostu při silném větru kompletním přepracováním letošního modelu SF-24. Navzdory jejich nejlepším časům v předsezónních testech Sainz tvrdí, že Ferrari není schopno bojovat o vítězství v závodech, protože Red Bull zůstává dominantním týmem. „Cítíme se ohledně SF-24 mnohem lépe než ohledně SF-23. Je to dostatečné na poražení Red Bullu? Ne, upřímně si myslím, že ne, ale budeme muset počkat na první závod, abychom to zjistili. Myslím si, že Red Bull bude o jeden krok před námi. Jejich časy s pneumatikami C3 to dokazují.”

Španělský jezdec se připravuje na svou čtvrtou, a poslední sezónu s Ferrari. Od příštího roku jej v týmu vystřídá sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Carlos Sainz se však domnívá, že by to pro něj mohlo být výhodné, protože se může soustředit na současnost, bez toho, aby se účastnil schůzek ohledně vývoje vozu na příští rok. „Nejdřív bych si chtěl ujasnit svou budoucnost, abych měl jasno v tom, kam půjdu a co mě čeká. Potom se zaměření určitě trochu změní, protože vím, že se v této sezóně musím soustředit na budoucnost. Nebudou se na mě spoléhat s vývojem vozu a to mi dovolí soustředit se čistě na to, abych dostal to nejlepší z SF-24 a ze sebe.”

Sdílejte na:
Zavřít