Sainz: Poprvé opravdu zažiju, jaké to je být jezdcem Ferrari

Sainz: Poprvé opravdu zažiju, jaké to je být jezdcem Ferrari

Carlos Sainz tento víkend při Velké ceně Itálie poprvé okusí, jaké to je závodit na domácí půdě slavného týmu před diváky, jelikož Monza dostala povolení mít obsazenou polovinu kapacity.

Sainz už sice na italské trati v červeném monopostu závodil, když se v dubnu jelo na Imole, nicméně tribuny musely zůstat prázdné. Přestože se VC Itálie zatím nevrací do úplného normálu, fanoušci budou moct obsadit alespoň 50% kapacity tribun.

Atmosféra na Zandvoortu byla skvělým zážitkem pro celou F1, ale tento víkend si připomeneme, jaký zápal mají tifosi, když je Ferrari v akci na domácí půdě. Sainz si na tento moment musel počkat pěkně dlouho, oznámen byl již vloni v květnu.

„Jsem jezdcem Ferrari, ale ještě jsem nezažil, jaké to je být pilotem Ferrari v pravém slova smyslu,“ řekl. „Zatím jsem jen jezdil za Ferrari, neměl jsem šanci si užít tifosi.

Občas to zažiju v Maranellu, kdy se ke mně dostanou, když jedu do továrny. Každopádně musím být jedním z mála jezdců Ferrari, kteří čekali více než rok na to, aby se cítili jako jezdec Ferrari!

První příležitost jsem měl v Budapešti, celá ta fanouškovská základna a láska, kterou jsem dostal u hotelu. Nevím, jestli jste viděli videa na mém Instagramu, ale bylo to šílené. Nemůžu se na Monzu dočkat. Nevím, jak blízko je k nám pustí, ale i tak věřím, že to bude neuvěřitelné.“

Sdílejte na:
Zavřít