Sainz o své první pole position: Kolo nebylo nijak výjimečné

Sainz o své první pole position: Kolo nebylo nijak výjimečné

Španěl se konečně dočkal a v promočené kvalifikaci získal svoji premiérovou pole position ve formuli 1. Podle jeho slov se však nejednalo o ničím výjimečné kolo.

Kvalifikaci postihlo typicky britské počasí – chvíli déšť, chvíli naopak sucho. Nejlépe se s proměnlivými podmínkami popral Carlos Sainz, který poprvé odstartuje do velké ceny z prvního místa. Ovšem k této pole position se váže pěkná paralela. Je to totiž přesně deset let, co získal pole position Španěl. V kvalifiakci na Velkou cenu Německa 2012 ve stejných podmínkách a také ve stejném týmu byl nejrychlejší Fernando Alonso.

Sainzovi se podařilo být nejrychlejším až na 151. pokus, když porazil Maxe Verstappena o 72 setin. Nizozemcovi překazily jeho rychlé kolo žluté vlajky, v prvním sektoru byl rychlejší o více jak půl vteřiny než Sainz.

„Nevěděl jsem, kde jsem se kvalifikoval. Podmínky se neustále měnily a já nevěděl, který čas musím porazit,“ popisuje španělký závodník, jenž zdůraňuje, že podmínky se měnily každým kolem: „Nebyla dvě kola, ve kterém by byly podmínky stejné jako v tom předchozím. Každé kolo bylo novým dobrodružstvím. Především v Q3 bylo těžké dát kolo dohromady. V ideální stopě byla spousta stojící vody a bylo celkem těžké dostat do pneumatik teplotu.“

O zisku pole position rozhodl Sainzův poslední pokus v hodnotě 1:40.983. Přesto přiznal, že kolo nebylo zcela čisté: „Nezdálo se fantastické. Ve třetí zatáčce jsem udělal malou chybu, kvůli které jsem byl ve třetí zatáčce trochu mimo stopu. A v zatáčce 15 a 16 mi došla baterie. Ale stačilo to.“

Když mu bylo do vysílačky sděleno, že kvalifikaci vyhrál, tak byl překvapený, ale šťastný: „Samozřejmě jsem to rád slyšel. Kolo nebylo ideální, avšak v těchto podmínkách jde většinou o to, zajt dobré kolo. Získat první pole position je vždycky něco výjimečného. A dokázat to na Silverstone v dešti, je opravdu dobrý pocit.“

Leclerc byl pole position také nadosah

Druhý pilot Ferrari Charles Leclerc měl také slušně rozjeté kolo, které by ho mohlo posunout na první místo, avšak v zatáčce Chapel se roztočil.

„Jsem za Calose rád, ale v posledním zatáčce jsem chyboval. Věděl jsem, že právě tohle kolo musím poskládat, ale chyba mi to nedovolila a proto jsem si pole position nezasloužil,“ sype si Monačan popel na hlavu.

Sdílejte na:
Zavřít