Sainz: McLaren se pořád musí zlepšit ve všech oblastech

Sainz: McLaren se pořád musí zlepšit ve všech oblastech

Carlos Sainz si myslí, že McLaren se musí zlepšit ve „všech oblastech“, pokud chce dosáhnout hlavního cíle, kterým je mít stejně dobrý vůz jako Mercedes.

McLaren během letošní sezóny předvedl solidní zlepšení, momentálně je totiž čtvrtý v Poháru konstruktérů. Stalo se tak poté, co si McLaren odvezl z Baku hned dvoje body, jelikož Sainz i jeho týmový kolega Lando Norris dojeli na bodovaných pozicích.

Přestože je tým kandidátem být nejlepší ze „zbytku světa“, Sainz řekl, že ambice McLarenu jsou o dost vyšší, proto musí pozvednout svojí hru na vyšší úroveň.

„Jsem si jistý, že se můžeme zlepšovat ve všech oblastech,“ řekl španělský jezdec. „Sledujeme Mercedes a vidíme, kde je, sledujeme Ferrari, poté se podíváme na data a vidíme, že se musíme zlepšit ve všech oblastech.“

Sainz říká, že McLaren ví, kam se musí dostat a říká, že obsazení vedoucí pozice z týmů ze středu pole neznamená, že je práce hotová.

„Když se porovnáme s týmy ze středu pole, zjistíme, že stačí udělat málo abychom byli na vrcholu,“ řekl. „S nimi se ale neporovnáváme. Poměřujeme se s vozem, který je o sekundu rychlejší než my. A to je cíl, proto se musíme zlepšit ve všech oblastech.“

Sainzova sedmá pozice z VC Ázerbájdžánu znamenala pro Sainze zisk jeho prvních bodů v letošní sezóně a přiznal, že je to důležitý milník, který si odškrtne po frustrujícím úvodu sezóny.

„Po osobní stránce je to trochu úleva, jelikož ve všech třech předchozích závodech jsem měl stejné tempo,“ řekl. „Měl jsem dobrou rychlost v prvních třech závodech, ale kvůli důvodu, který pořád neznám, jsme měli smolné tři po sobě jdoucí závody.

Konečně jsme neměli žádné potíže a mohli tak ukázat, čeho jsme schopní.“

Sdílejte na:
Zavřít