Sainz i Norris zůstanou u McLarenu

Sainz i Norris zůstanou u McLarenu

McLaren oficiálně potvrdil, že si také pro sezonu 2020 ponechá své současné závodníky Carlose Sainze Jr. a Landa Norrise.

McLaren před startem letošní sezony kompletně obměnil jezdecké složení, když Fernanda Alonsa se Stoffelem Vandoornem vystřídali z Renaultu přícházející Carlos Sainz Jr. a nováček Lando Norris. A stáj z Wokingu nyní potvrdila, že si španělsko-britský tandem ponechá ve svých službách také pro příští rok.

„Mám radost, že můžeme před naší domácí velkou cenou oznámit jezdeckou sestavu pro rok 2020. Carlos i Lando se ukázali jako závodníci a jsou nedílnou součástí naší cesty za zotavením. Jsou opravdovým přínosem pro pozitivní vývoj a morálku v týmu a to jak na trati, tak i v továrně,“ uvedl výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.

Ze setrvání obou pilotů má radost také šéf stáje Andreas Seidl, který vidí v pokračování spolupráce příležitost k dalšímu posunu vpřed.

„Dnešní oznámení týmu poskytuje příležitost pokračovat v posunu kupředu. Výkonnost jak Carlose, tak Landa byla klíčovou součástí týmového pokroku. Jejich zpětná vazba umožnila našim inženýrům vyvíjet MCL34 a také se dívat do budoucna na MCL35,“ prohlásil Němec.

„Carlos hrál klíčovou roli ve vývoji vozu s využitím svých zkušeností, zatímco Lando dosáhl rychlosti a požadavků na závodění ve Formuli 1 neuvěřitelně rychle a během každého víkendu roste jeho sebedůvěra. Pro celý McLaren je to vítaná novinka a těšíme se, že budeme pokračovat v našem partnerství.“

McLaren v letošním roce zažívá výrazný výkonnostní vzestup, když po loňském 6. místě figuruje momentálně v Poháru konstruktérů na 4. příčce. Hezký pohled se fanouškovi tohoto týmu nabízí také v průběžném pořadí jezdců, kde Sainzovi patří se 30 body 7. příčka a Norris se pak s 22 body nachází pouze o jedno místo za ním.

Sdílejte na:
Zavřít