Sainz chce uzavřít smlouvu před začátkem sezóny

Sainz chce uzavřít smlouvu před začátkem sezóny

Carlos Sainz očekává, že bude mít o své budoucnosti ve formuli 1 jasno ještě před začátkem sezóny 2024. Jedná se totiž o poslední rok, kdy má smlouvu s Ferrari. Frédéric Vasseur ale s uzavřením smluv nikam nespěchá.

Smlouvy obou Carlose Sainze a Charlese Leclerca vyprší na konci roku 2024. Zatímco Leclerc by měl ve Ferrari brzy podepsat novou dlouhodobou smlouvu, o Sainzově smlouvě se toho mnohé neví a ten doufá, že se v Maranellu na nových podmínkách dohodne ještě letos v zimě, aby do nové sezóny mohl vstoupit s klidným srdcem.

„Mým cílem je začít rok 2024 s tím, že vím, kde budu závodit v roce 2025. Nerad bych zahájil sezónu, aniž bych znal svůj další cíl. Mou prioritou je zůstat po mnoho dalších let u Ferrari. Jsem velmi spokojený, obě strany jsou velmi spokojené a cílem je pokračovat, ale musíme se dohodnout a na to máme ještě tyhle tři měsíce do dalšího závodu,“ okomentoval situaci španělský závodník.

Sainz cítí, že si jej nový šéf Ferrari Frédéricem Vasseurem váží a říká, že je přesvědčen, že se s Ferrari dohodne na nových podmínkách. Doufá, že to se odrazí ve víceleté smlouvě.

„Samozřejmě chci prodloužit smlouvu a rád bych ji prodloužil na více než jeden rok, nejen na dva. Mé záměry znáte a upřímně, cítím, že si mě Fred a vůbec celá rodina Ferrari váží, cítím se milován. A proto obnovím, pokud se tak budu cítit a budu cítit, že si mě váží. To je pro mě jako pro jezdce hlavní prioritou. Jsem přesvědčen, že pokud oba budeme chtít, dohodneme se na délce smlouvy, se kterou budu spokojený.“

Během Vánočního oběda v Maranellu promluvil Vasseur o tom, že je spokojený se situací ohledně smluv obou jezdců, ale že kvůli zběsilému konci letošní sezóny bylo málo času na to pokračovat v jednáních.

Je to v pořádku, máme před sebou ještě spoustu týdnů a měsíců. Řekl jsem novinářům, že se pokusím přijmout rozhodnutí do konce roku. Musím přiznat, že poslední část sezóny byla pro všechny velký chaos. A myslím, že to bylo velmi náročné. Měli jsme schůzky a začali jsme jednat, ale v porovnání s původním plánem máme zpoždění. Ale to není vůbec žádný problém. V porovnání s Mercedesem máme náskok. Bereme to s klidem a rozhodnutí přijmeme brzy.“

Sdílejte na:
Zavřít