Sainz by mohl být pro Leclerca problémem, říká Montoya

Sainz by mohl být pro Leclerca problémem, říká Montoya

Sedminásobný vítěz závodu královny motorsportu Juan-Pablo Montoya věří, že díky větším zkušenostem Maxe Verstappena by v boji o titul opět porazil Charlese Leclerca a taktéž debatuje kolumbijský pilot o tom, že není zaručeno, kdo z pilotů Ferrari bude mít navrch.

Charles Leclerc měl vstup do sezóny 2022 přímo ukázkový, když vyhrál dva závody z prvních tří podniků roku. Nicméně následné jezdecké i týmové chyby připravily jak Leclerca, tak i Ferrari o šance na boj o mistrovský titul. Max Verstappen po letní přestávce vyhrál z deseti závodů osm.

Když byl Juan-Pablo Montoya požádán, aby zhodnotil šance Leclerca a Verstappena pro sezónu 2023, kolumbijský pilot uvedl, že ohledně zkušeností získaných díky titulu je Nizozemec napřed.

„Neřekl bych, že jsou na stejné úrovni. Protože si myslím, že Charles (Leclerc – pozn. red.) je velmi dobrý, ale Max (Verstappen – pozn. red.) má více zkušeností. Takže pro Maxe je mnohem jednodušší vyhrát šampionát než pro Charlese, protože Charles by bojoval o svůj první,“ prohlásil Juan-Pablo Montoya.

Charles Leclerc sice získal o 62 bodů více v loňské sezóně než jeho týmový kolega Carlos Sainz, ale kolumbijský jezdec je v hodnocení pilotů Ferrari opatrný.

„Abych řekl pravdu, pokud Carlos (Sainz – pozn. red.) se bude cítit v autě komfortně, myslím, že může odvést velmi dobrou práci. Jestliže se podíváme na starší vozy na konci roku, ne na konci loňského roku, tak Carlos porážel Charlese každý týden. Takže to záleží na tom, jak jim bude auto vyhovovat,“ pokračoval dále kolumbijský pilot.

Na závěr rozhovoru pro Motorsport.com se vyjádřil taky ohledně dynamiky v Red Bullu.

„Je Checo Pérez lepší pilot než Max? Pravdou je, že ne. Je to velmi dobrý jezdec, ale nemyslím si, že je na stejné úrovni jako Max,“ dodal Juan-Pablo Montoya.

Sdílejte na:
Zavřít