Sainz a Brown se shodují: Nový MCL34 bude úplně jiný

Sainz a Brown se shodují: Nový MCL34 bude úplně jiný

Carlos Sainz jr. bude čelit nové výzvě v podobě angažmá u McLarenu. Jeho otec tvrdí, že nový monopost se bude od jeho předchůdců značně lišit.

Španělský závodník zaujme místo ve stáji z Wokingu po svém krajanovi Fernandu Alonsovi. McLaren se v posledních letech velmi trápí. Po závěrečném závodě loňské sezóny v Abú Zabí se hovořilo o tom, že nový vůz bude kopií Red Bullu. Carlos Sainz jr. to nepřímo potvrdil: „Samozřejmě, že si naši technici prohlédli auta všech konkurentů, stejně tak jako to udělali soupeři. A skutečně převzali některá řešení. I to je obvyklé, nejen ve Formuli 1. Kdybychom auto okopírovali, příliš bychom si to zjednodušili.“

McLaren nastoupí do druhé sezóny s motory od Renaultu. Přestože je nadále zužovaly technické problémy a scházela jim jak spolehlivost, tak i rychlost, výsledky byly lepší než za partnerství s Hondou. Ačkoliv se po přechodu k Francouzům nemohou těšit statutu továrního týmu, podle slov 24letého rodáika z Madridu mají k dispozici stejnou techniku jako tovární stáj Renaultu.

„Máme stejnou pohonnou jednotku jako tovární stáj. Důkaz jsem získal během testu v Abú Zabí. Roku 2019 se neobávám. Jsem přesvědčený, že dostanu dobrý materiál. Z chyb se učíme, a proto jsou všichni na nadcházející sezónu nažhaveni – chtějí ukázat, že dokáží více.“

Sainz doufá, že se McLaren konečně přiblíží nejlepším třem týmům Mercedesu, Ferrari a Red Bullu a že dokáží překonat i žlutočerné vozy Nica Hülkenberga a Daniela Ricciarda.

Jeho otec Carlos Sainz je přesvědčený, že auto, které bude jeho syn letos pilotovat, bude naprosto odlišné od jeho předchůdců. Zejména proto, že McLaren nyní při stavbě MCL34 má zcela nové postupy, které by právě měly pomoci k celkovému zlepšení.

„Nový McLaren bude úplně jiný než ten z roku 2018. Ve Wokingu na autě pracují s novou filozofií. Když se v něm bude můj syn cítit dobře, pak očekávám skvělé závody. Calros může rovněž počítat s podporou Fernanda Alonsa. Pravidelně spolu hovoří a Fernando také přijede na několik závodů,“ prozradil na rally Dakar dvojnásobný šampion.

Slova 56letého Sainze podpořil i sám šéf týmu Zak Brown: „Očekáváme dobré auto, které se bude od svého předchůdce zřetelně odlišovat. Vývoj probíhá podle plánů, ale člověk koneckonců nemůže nikdy říci, jaká bude konkurence – kromě toho, že budou stále silnější.“

Sdílejte na:
Zavřít