Rodina Schumachera obdržela odškodnění za falešný rozhovor

Rodina Schumachera obdržela odškodnění za falešný rozhovor

Michael Schumacher a jeho rodina po roce získali odškodné 200 000 eur za zfalšovaný rozhovor, který vydal německý časopis minulý rok v dubnu.

Sedminásobný mistr světa se na veřejnosti neobjevil více než deset let. Při nehodě na lyžích ve Francii v prosinci roku 2013 utrpět vážné poranění mozku. Rodina si soukromí od nehody stráží a nepodávají veřejnosti žádné informace o Schumacherově zdravotním stavu, přičemž péče o něj vyžaduje velké finanční náklady.

V dubnu loňského roku otiskl německý časopis Die Aktuelle dvoustrannou přílohu, která byla označena za rozhovor se sedminásobným šampionem. Článek nesl v překladu titulek „Můj život se zcela změnil,“ a byl propagován vedle jeho fotografie s popiskem lákajícím na první podaný rozhovor od onen nehody.

Schumacherova rodina podnikla právní kroky kvůli článku, který byl podle všeho vytvořen pomocí on-line platformy poskytující umělou inteligenci, načež napodobuje odpovědi slavných celebrit a osobností.

Mnichovský soud potvrdil, že vydavatel německého časopisu zaplatil Schumacherově rodině odškodné. Šéfredaktor byl vyměněn ihned poté, co bylo vydání zveřejněno a krátce na to odsouzeno.

Schumacher závodil v F1 v letech 1991 až 2006, v roce 2010 se do kategorie vrátil po tříleté přestávce. Jeho syn Mick závodil po stopách otce ve formuli 1 v letech 2021 a 2022. Nyní závodí za tým Alpine ve vytrvalostním mistrovství světa – WEC. Nadále je však rezervním jezdcem týmu Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít