Ricciardo přirovnal svůj výkon v kvalifikaci k Norrisovi

Ricciardo přirovnal svůj výkon v kvalifikaci k Norrisovi

Jezdec RB Daniel Ricciardo nedokázal vysvětlit, proč se po úspěšné sprintové kvalifikaci, kdy startoval z druhé řady, dostal až do poslední řady pro Velkou cenu Miami.

Daniel Ricciardo přiznal, že je naštvaný, zmatený a frustrovaný poté, co se z druhé řady startovního roštu pro sprint v Miami dostal do poslední řady pro velkou cenu.

Ricciardo v pátek všechny ohromil, když se se svým vozem RB kvalifikoval na čtvrté místo do sprintu, a poté předvedl skvělý výkon, aby si tuto pozici udržel až do šachovnicové vlajky. V kvalifikaci na Velkou cenu Miami však také překvapil, když se mu nepodařilo postoupit z Q1.

Po Velké ceně Číny Australan dostal třímístnou penalizaci a bude startovat jako poslední, dokud se nevyšetří incident v boxové uličce, do kterého se zapletl také Kuan-jü Čou z týmu Kick Sauber.

V rozhovoru pro média Ricciardo uvedl, jak je možné, že se mu po takovém úspěchu vůbec nedařilo: „Jsem zklamaný. Nemyslím si, že bychom mohli udělat něco lépe. Neměl jsem přilnavost na začátku rychlého kola.“

S odkazem na to, jak Lando Norris z McLarenu trpěl se svými pneumatikami na začátku závěrečné části sprintové kvalifikace, Ricciardo dodal: „Opravdu jsem se cítil jako Lando Norris včera v SQ3. Nevím, co říkal potom, ale viděl jsem jeho kolo a na měkké sadě pneumatik jel o dost pomaleji. Bylo vidět, jak klouže už na výjezdu z první zatáčky, a byl to průšvih. Tak jsem se upřímně cítil. Neměl jsem pocit, že by mi ta sada pneumatik dala to, co bych od ní očekával. Cítil jsem, že jsme byli tak trochu handicapovaní, a samozřejmě nemáme odpověď na to, proč. Nejsem si jistý, jestli Lando včera zjistil důvod svého špatného výkonu, ale upřímně jsem cítil jeho bolest.“

Sdílejte na:
Zavřít