Problémy McLarenu v SQ3? Na vině je teplota pneumatik

Problémy McLarenu v SQ3? Na vině je teplota pneumatik

McLarenu se v páteční sprintové kvalifikaci nepodařilo naplno využít potenciál upraveného monopostu. Zatímco Lando Norris hovořil o vlastních chybách, Zak Brown jasně vzkázal, že tým nedostal pneumatiky do optimálních provozních teplot.

McLaren dovezl do Miami velký balík upgradů. Je jich však tolik, že fanoušci vtipkují, že britská stáj přivezla B specifikaci svého letošního monopostu. Kompletní balík dostal pouze Lando Norris, Oscar Piastri má na svém monopostu nové jen některé části.

Jeden volný trénink týmu nejspíše nestačil k tomu, aby si ověřil správné fungování monopostu, jelikož se v kvalifikaci na sprint potýkal s problémem po nasazení nejměkčí sady pneumatik.

První dvě části kvalifikace přitom britskému týmu vyšly na výbornou. Lando Norris se pohyboval na nejvyšších pozicích a rozhodně měl na to, aby atakoval první řadu startovního roštu. Oscar Piastri se také držel v popředí. Po přezutí na červenou sadu se všechno kouzlo vytratilo a jezdci v papájových barvách obsadili 6. a 9. pozici.

„Je to jednoduché, prostě jsem na to příliš tlačil,“ popsal problém Norris. „Auto fungovalo moc dobře. Upřímně řečeno jsem byl trochu hloupý, udělal jsem pár chyb v první zatáčce a pak už se to jen hromadilo. Je to škoda, protože tým odvedl dobrou práci. Vylepšení fungují. Takže jsem spokojený se vším, jen ne s jednou věcí.“

Zak Brown však Norrise z velké části zprostil viny s odkazem na to, že týmový kolega Oscar Piastri měl na začátku svého kola také problémy s teplotou pneumatik.

„Ani na jednom autě nám nefungovaly měkké pneumatiky, takže se budeme muset podívat, jak jsme je v posledním kole nasadili. Myslím, že ani jeden z jezdců neměl pocit, že by to zvládl, ale myslím, že naše příprava na poslední jízdu nebyla taková, jaká měla být,“ popsal Brown. „Takže je to možná trochu zklamání na základě prvních dvou částí, ale poučili jsme se, myslím, že se zítra kvalifikujeme lépe a máme před sebou dobrý závod.“

Norris je i nadále optimistou a věří, že se mu podaří vzpamatovat a zítra ve sprintu zaútočit na dobrý výsledek, a to na základě slibných výsledků, které předvedl s modernizovaným vozem McLaren MCL38. „Pravděpodobně jsme dnes byli jedni z nejrychlejších, takže ano, je to zklamání, ale ve sprintu se budu snažit zlepšit,“ popsal britský jezdec.

Sprint v Miami začíná už v sobotu v 18 hodin středoevropského času. Od 22 hodin následuje kvalifikace na nedělní Velkou cenu Miami.

Sdílejte na:
Zavřít