Ricciardo: McLaren má balíček, který potřebujeme

Ricciardo: McLaren má balíček, který potřebujeme

Renault přivezl na domácí Velkou cenu balíček úprav, který měl přinést značná zlepšení a měl francouzskému výrobci umožnit zajištění 4. místa v poháru konstruktérů. To se ale nepodařilo naplnit. Svou chvilku slávy si naopak užívá McLaren.

Ve Francii Renault nasadil vylepšení, přesto od té doby získal pouhé 4 body. Ty dovezl v Le Castellet Nico Hülkenberg. Na bodech původně skončil i Daniel Ricciardo, ale byl penalizován za incidenty s Landem Norrisem a Kimim Räikkönenem.

McLarenu se naopak daří a v posledních dvou závodech získal dohromady 22 bodů. Stáj z Wokingu si tak dokázala vyjet náskok 20 bodů na Renault, který je pro ně v tuto chvíli nejbližším soupeřem.

„McLaren je pro nás teď takovým měřítkem,“ oznámil novinářům Daniel Ricciardo, který v neděli skončil až dvanáctý. „Mají balíček, který potřebujeme.“

„Když se na to podíváme, dokážou efektivněji pracovat s větším přítlakem. To znamená, že mají vysokou přilnavost, ale neztrácí příliš na rovinkách.“

„V tuhle chvíli nejsme schopni náš balíček využívat tak efektivně, jako to zvládá s tím svým McLaren, a to je problém.“

Na Australanovi je vidět, že je lehce frustrovaný. Je to poprvé od roku 2013, kdy v rukou nemá konkurenceschopné auto, které by mu umožňovalo získávat poháry na stupních vítězů. Přesto se snaží zůstat optimistou, Renault a ostatní týmy ze středu pole by prý ze současné formy McLarenu mohly těžit.

„Jsou velmi silní. Část mě je rozhodně šťastná, protože tlačí středopolové týmy kupředu,“ řekl 30letý Ricciardo.

„Myslím si, že by nám to mohlo pomoct z našeho auta vytřískat víc. Samozřejmě, že nejsem spokojený, když jsem ten poražený, ale mohlo by nás to posunout na další level. Musíme najít způsob, jak je dostat.“

McLaren používá od loňského roku motory Renault. Daniel Ricciardo byl dotázán, zda je to pro ně jako tovární tým výhoda nebo nevýhoda.

„Je to výhoda,“ odpověděl Australan. „Neumožňuje nám to se vymlouvat. Ukazuje to, že máme mezery v šasi a aerodynamice.“

Souboj McLarenu a Renaultu nadále pokračuje. Příští týden nás čeká GP Velké Británie, kde bude McLaren jako doma. Pro Renault by mohla být porážka stáje z Wokingu před jejich domácími fanoušky důležitá a mohla by jim pomoct zvrátit situaci.

Sdílejte na:
Zavřít