Penalizace byla příliš přísná, stojí si za svým Ricciardo

Penalizace byla příliš přísná, stojí si za svým Ricciardo

I s několikadenním odstupem hodnotí Daniel Ricciardo svou dvojitou penalizaci jako příliš tvrdou. Trest obdržel po dvou incidentech v posledním kole GP Francie.

Daniel Ricciardo dojel do cíle na sedmém místě, když v posledním kole předjel velmi kontroverzním způsobem Landa Norrise a poté ilegálním manévrem Kimiho Räikkönena. Dostal dvojitou penalizaci 5 sekund, která ho ve výsledku odsunula až na nebodovanou 11. příčku.

Australský „honey badger“ rozumí, z jakého důvodu byl potrestán v případě incidentu s Räikkönenem, ale myslí si, že nemusel dostat pětisekundový trest za předjížděcí manévr na Landa Norrise.

„Dvě penalizace byly příliš tvrdé,“ řekl jezdec Renaultu. „Dostal jsem jednu a chápu to, proč jsem ji musel dostat – ostatní by si stěžovali, že jsem vyjel z tratě a k čemu nám tedy jsou pravidla?“

„I kdybych si myslel, že tento můj manévr oživil závod nebo ne, jedna penalizace byla prakticky nevyhnutelná. Dvě ale byly moc. Myslím si, že vystrčit mě z bodovaných pozic bylo příliš tvrdé rozhodnutí. Jedna by mě odsunula na 10. místo, tak mi alespoň nechte ten bod za snahu!“

„Nemám nic proti Pierru (Gaslymu – pozn. red.), ale v našem souboji nebyl. Nějakým způsobem ukradl bod. Ale je to v pořádku, dokázal jsem se přes to přenést,“ doplnil australský sympaťák v barvách Renaultu.

S penalizací, kterou dostal po incidentu s Landem Norrisem, Daniel Ricciardo zásadně nesouhlasí.

„Vím, že jsem byl v jeden moment mimo trať. Proto bych to trestal jako jeden incident, a ne dva odlišné,“ prozradil ve čtvrtek před GP Rakouska Ricciardo. „Incident s Landem nás zpomalil všechny a nemyslím si, že jsem získal nějakou výhodu.“

K incidentu s Räikkönenem se Ricciardo vyjádřil také tím, že ho k odvážnému pokusu o předjetí nabádala i samotná trať. Podél závodní trati totiž není žádný štěrk nebo trávník, nýbrž asfaltová zóna.

„Trať mi zrovna nepomohla. Dejte tam štěrk nebo cokoliv jiného, a to nás zastaví. Nejsem fanoušek otevřených tratí,“ zakončil 29letý Australan, který v pondělí po závodě oslaví své 30. narozeniny.

Sdílejte na:
Zavřít