Ricciardo byl dvakrát penalizován, přišel o body

Ricciardo byl dvakrát penalizován, přišel o body

Daniel Ricciardo obdržel po skončení nedělního závodu dva pětisekundové tresty za počínání během závěrečných soubojů, které jej odsunuly mimo body.

Výsledky letošní Velké ceny Francie se po jejím skončení ještě měnily. Z původního 7. místa se totiž na první nebodovanou 11. pozici propadl Daniel Ricciardo, který obdržel od sportovních komisařů dvojici pětisekundových trestů.

První penalizaci si Australan „vykoledoval“ za své počínání při souboji s Landem Norrisem v posledním kole. Zde při předjíždění britského novice v 8. zatáčce opustil závodní dráhu a následně se podle rozhodnutí stewardů vrátil zpět nebezepečným způsobem, kterým donutil pilota McLarenu za účelem prevence kolize rovněž opustit dráhu.

Tohoto souboje využil k posunu na 7. příčku Kimi Räikkönen. Bývalý pilot Red Bullu si ovšem od „Icemana“ vzal pozici zpět hned v 10. zatáčce. Před tímto předjetím ovšem svedla dvojice souboj na předcházející rovince a během něj Ricciardo překročil limity tratě. Tím podle mínění komisařů získal trvající výhodu a právě za tento prohřešek přišla druhá pětisekundová sankce.

Komisaři rovněž posuzovali, zda-li se v případě Ricciardova souboje s bývalým mistrem světa nejednalo o pokračování incidentu s Norrisem. Ale vzhledem ke skutečnosti, že Ricciardo již v té době měl vůz jasně pod kontrolou, rozhodli se oba případy vyhodnotit jako dvě samostatná provinění.

Z penalizace a pádu mimo bodované příčky byl sice rodák z Perthu zklamaný. Zároveň ale uvedl, že si zmíněné souboje užil a nelituje toho, že se do nich pustil.

„Poslední kolo bylo hodně zábavné. Bojovali jsme a já si to užil. Radši jsem tomu dal šanci, než abych to nezkusil vůbec,“ řekl Ricciardo.

Přičtení celkem 10 sekund k výslednému Ricciardovu času znamená, že 7. místo nakonec obsadil Kimi Räikkönen, 8. druhý jezdec Renaultu Nico Hülkenberg, 9. Lando Norris a v bodované desítce se nakonec umístil také pilot Red Bullu Pierre Gasly, který si tak z domácí grand prix odváží alespoň jeden bod.

Sdílejte na:
Zavřít