Renault trvá na tom, že má na víc

Renault trvá na tom, že má na víc

Jednatel Renaultu Cyril Abiteboul je nadále přesvědčený, že jeho tým má na víc. Uvedl tak před Velkou cenou španělska a doufá, že se Renault zlepší.

Francouzský tým poté, co vloni ovládl boj o čtvrté místo v Poháru konstruktérů doufal, že se letos pokusí snížit ztrátu na první tři týmy.

Ale úvodní část byla plná problémů, mix smůly, problémů se spolehlivostí a incidentů a v tabulce tak Renaultu patří 7. pozice.

Abiteboul je přesvědčený, že se ještě neukázal plný potenciál týmu a řekl, že v Barceloně se ukáže.

„Začátek evropské části sezóny je pro nás příležitost resetovat se,“ řekl Abiteboul. „Celkově to byl těžký začátek roku a Velká cena Ázerbájdžánu uzavřela výsledky, které nesplnily naše očekávání.

Víme, že jsme schopni mnohem více a musíme se zaměřit na čisté víkendy a závody, abychom co nejlépe využili našeho potenciálu.

Abychom toho dosáhli, máme práci na všech stranách naší činnosti. Na šasi, pracovat na motoru na trati i mimo ní a spolupracovat s jezdci, abychom jim umožnili dosáhnout jejich příslušných kapacit. Usilovat o úplné oživení konkurenceschopnosti ve Španělsku.

Víme, že střed pole je těsný, ale také to vytváří příležitosti. Viděli jsme, že štěstí se může změnit v okamžiku, takže jedeme do Barcelony hladoví, aby naše sezóna stála za to.“

Renault pro španělský víkend představí novinky, které se budou týkat předního křídla a zadní části vozu.

Technický ředitel Nick Chester řekl: „Většina ostatních týmů udělá totéž, ale máme několik rozumných vylepšení, které jsou pozitivní. Máme několik aerodynamických dílů, které můžeme přidat do předního křídla a zadní části vozu. Také se díváme na některé mechanické vylepšení pro zlepšení vyvážení vozů.

V této fázi probíhá mezi týmy vývojový závod, ale budeme se neustále snažit, abychom z toho každý víkend vytěžili to nejlepší.“

Nico Hulkenberg přiznal, že začátek sezóny byl pro tým těžký, ale doufá, že jeho zaostávání v Baku bylo jednorázovou záležitostí.

„Samozřejmě, Baku pro nás nebyl dobrý víkend,“ řekl německý pilot. „Vydal jsem ze sebe to nejlepší a jel jsem velmi tvrdě, ale nedokázali jsme udělat žádné pokroky.

Sezóna je velmi dlouhá a já doufám, že je to jen jeden z těch víkendů, které se mohou stát. Je to těžký začátek sezóny, ale vím, že jsme těsná skupina. Dáme hlavy dohromady a v Barceloně jedeme znovu.“

Sdílejte na:
Zavřít