Alpine chybí jasná jednička jako Hamilton nebo Verstappen

Alpine chybí jasná jednička jako Hamilton nebo Verstappen

Podle bývalého šéfa Renaultu (dnešního Alpine) Cyrila Abiteboula chybí v týmu pilot, který by mohl tým vést. Pro přirovnání jmenoval například Mercedes a Lewise Hamiltona nebo Red Bull, který má Maxe Verstappena.

Tým Alpine prochází změnami ve vedení. Nahrazen byl například ředitel Laurent Rossi, francouzský tým opouští také šéf Otmar Szafnauer a sportovní ředitel Alan Permane, a technický ředitel Pat Fry přechází k týmu Williams. Svět nyní sleduje situaci ohledně vedoucích pracovníků. Naopak Cyril Abiteboul, který zde pracoval jako generální ředitel do roku 2021 a nyní funguje jako šéf rallye týmu Hyundai, se domnívá, že tým potřebuje jasně definovat hlavního pilota.

„Když zavřete oči a představíte si Mercedes, představíte si Lewise Hamiltona – i když s nimi i Nico Rosberg dokázal pár mimořádných věcí. Když si představíte Red Bull, vybaví se vám jejich éra se Sebastianem Vettelem. Poté druhá s Maxem Verstappenem. Potřebujete pilota, který je zároveň tak trochu šéfem, a síla tohoto zosobnění je zásadní. V současné době celé startovní pole velmi soutěživé a všichni končí s podobnými časy. Za chvíli budou téměř vyrovnané podmínky. Rozhodující bude ambice a odhodlání,“ prohlásil bývalý šéf.

Když tým řídil on, spojil tým Nica Hülkenberga s Carlosem Sainzem a Danielem Ricciardem, než posledního jmenovaného spárovali s Estebanem Oconem. Cyril Abiteboul dodal, že současné otřesy v týmu ohrožují týmového ducha a firemní kulturu, což jsou prvky, které týmu dnes chybí. „Už bylo zainvestováno, zdroje, ambice týmu, firemní strategie se značkou Alpine – všechno tam je. A když už má tým všechno, potřebuje něco, co to všechno přesahuje, potřebuje někoho, kdo to bude řídit. Síla jedince, kvůli kterému táhne tisíc lidí za jeden provaz, to je velmi sjednocující.“

Sdílejte na:
Zavřít