Renault plánuje velké změny pro rok 2020

Renault plánuje velké změny pro rok 2020

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul prohlásil, že na velkých změnách monopostu se již pracuje. Vylepšení by se měla týkat roku 2020.

Renault byl hojně nazýván jako „nejlepší ze zbytku pole“. Pomyslný titul středu pole nyní patří McLarenu, který je na čtvrtém místě Poháru konstruktérů. Francouzská stáj měla v Rakousku špatný víkend, kde skoro vůbec nechytila tempo.

V Silverstonu jezdili Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg se zcela odlišnými nastaveními. V určitých oblastech to mělo pomoci se zlepšením monopostu RS19.

Je jasné, že chceme být konkurenceschopní, bohužel tomu tak zatím není,“ říká Abiteboul.

Potřebujeme určitý druh tratě, jako Silverstone, Montréal nebo Paul Ricard. Na jiných tratích budeme ztrácet.

To je důvod, proč musíme přijít s opravami. Nejsou to vlastně opravy, jsou to velké změny týkající se celého auta. Víme, které jsou naše slabiny.“

„Opravy těchto problémů zaberou nějaký čas. Jestli chceme eliminovat všechny oblasti, ve kterých ztrácíme, musíme provést opravdu velké změny. V tomto okamžiku ztrácíme nejvíce ve středně rychlých zatáčkách. Zcela jasně to bylo vidět v Rakousku. Byli jsme doslova jenom pasažéři,“ dodává Abiteboul.

Šéf Renaultu podotkl, že znatelná vylepšení přijdou až po letní přestávce. Tým se bude více soustředit na sezónu 2020.

Změny přijdou. Nebudou ale takové, jaké byly do letní přestávky. Raději bych měl velká vylepšení. Jsem zastáncem toho, že je lepší přijít s něčím pořádným, než rychle něco sesmolit. Velké změny přinesou znatelnější výsledky.

Je to dobré pro celý tým včetně jezdců, aby cítili velký rozdíl, než něco, co neudělá žádnou změnu.

Myslím si, že s McLarenem svedeme těsnou bitvu. Bude to ještě velmi zajímavé,“ uzavírá Abiteboul.

 

Sdílejte na:
Zavřít