Räikkönen si bude muset dávat pozor, říká Minardi

Räikkönen si bude muset dávat pozor, říká Minardi

Giancarlo Minardi, který dříve vlastnil tým Formule 1 pod názvem Minardi, uvedl, že nováček Antonio Giovinazzi může Kimimu Räikkönenovi pořádně „zatopit“.

Antonio Giovinazzi bude v letošní sezóně závodit za Alfa Romeo Racing a jeho týmový kolega bude mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen. Italský pilot už má zkušenosti z Formule 1, kdy nahrazoval Pascala Wehrleina v prvních dvou závodech sezóny 2017.  Naposledy jsme mohli vidět jezdce italské národnosti v sezóně 2011.

Giancarlo Minardi, který dříve vlastnil ve Formuli 1 tým Minardi, v rozhovoru uvedl:  „Příchod Antonia do Formule 1 je velice důležitý signál pro italský motorsport, pro mladé jezdce a taky pro budoucnost GP Itálie. Vždycky jsem tvrdil, že v Itálii nechybí jezdci, ale finanční zdroje (pro mladé jezdce – pozn. red.) a jsem potěšen, že to Antonio dokázal pouze s pomocí svého jezdeckého talentu.“

„Doufám, že návrat italského jezdce je dobré znamení, aby se italské firmy znovu začaly zajímat o motorsport. Kimi Räikkönen se bude muset mít na pozoru, protože jsem si jistý, že ho Giovinazzi může dostat do problémů,“ dodal Giancarlo Minardi.

Sdílejte na:
Zavřít