Preview: Noční premiéra v Kataru

Preview: Noční premiéra v Kataru

Listopad je doslova natřískaný, jelikož se závodí každý víkend. Nyní nás čeká již třetí závodní víkend v řadě, a to premiérově v Kataru.

Mezinárodní okruh Losail není v motorsportu žádným nováčkem, pravidelně se na tamní trati konají závody mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP už od roku 2004.

Přestože zavítá tento víkend formule 1 do Kataru poprvé, tak Sergio Pérez již na této trati závodil, a to v rámci asijské odnože GP2 (dnes formule 2). V roce 2009 tam triumfoval, přičemž jej na pódiu doplnili bývalí piloti F1 Vitalíj Petrov a Nico Hülkenberg. Poslední jmenovaný zaznamenal během kvalifikace rekord trati – 1:35.741, jenž nebyl doposud překonán.

Katar bude dalším podnikem po Bahrajnu, Abu Dhabí a Singapuru, který se pojede pod umělým osvětlením.

Okruh je situován severně od hlavního města Kataru, Dauhá, u města Losail, podle kterého je rovněž pojemnován.

Na jezdce čeká 5,380 km dlouhý okruh, který budou muset absolvovat 57x. Celkem se budou muset vypořádat 16 zatáčkami, přičemž většina z nich je táhých a vysokorychlsotních, kvůli čemuž se budou pneumatiky opotřebovávat rychleji. Proto Pirreli zvolilo pro Katar kombinaci nejtvrdčích specifikací C1, C2 a C3.Obrázek

DRS pak budou moci využít na cílové rovince, která je přes kilometr dlouhá. Formule budou dosahovat průměrné rychlosti 237 km/h v kvalifikaci a 220 km/h v závodě.

Qatar_Circuit.png

Do Kataru jede jako lídr šampionátu Max Verstappen s 332,5 body na kontě. Druhý Lewis Hamilton na něj ztráci 14 bodů. Naopak v Poháru konstruktérů vede Mercedes o 11 bodů před Red Bullem. Co se týká rozložení sil, těžko odhadovat, jelikož pro všechny týmy je tento okruh velkou neznámou.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít