Katar bude hostit velkou cenu 11 let! Premiéra už letos

Katar bude hostit velkou cenu 11 let! Premiéra už letos

Formule 1 dnes potvrdila, že se bude závodit na jihozápadě Perského zálivu, přičemž pořadatelé podepsali smlouvu na dlouhých 11 let.

Potvrzením Velké ceny Kataru je kalendář pro letošní rok kompletní. Premiérový závod se pojede 21. listopadu, přičemž smlouva je platná a do roku 2032. Okruh se nachází nedaleko města Lusail a čítá celkem 16 zatáček. Bude dalším podnikem, jenž se pojede pod umělým osvětlením.

Ačkoliv letos se budou na trati vozy prohánět, tak příští rok se Katar v kalednáři nebojeví, neboť se země bude soustředit na mistrovství světa ve fotbale. Další podnik se tedy bude konat až v roce 2023 a pak následujích 10 let. Ovšem následující velké ceny by se měly jet na zbrusunové trati.

Prezident katarského autoklubu Abdulrahman Al-Mannai tento den označil za „významný den pro motorsport v Kataru a pro zemi coby hostitele velkých sportovních akcí. Jsem hrdý na to, že podporujeme formuli 1 a takhle narychlo můžeme uspořádat závod, ještě ke všemu s krátkodobou smlouvou.“

Nicméně Katar není úplným zelenáčem v pořádání závodů, neboť se v zemi konají také podniky dvoustopé sestry formule 1, královské kubatury MotoGP. „A to jsou královské třídy v celostvětovém motorsportu. Máme v závodním sportu bohatou historii, a toto je další kapitola,“ nechal se slyšel Al-Mannai, jehož slova cituje portál motorsport.com.

 

Sdílejte na:
Zavřít