Pokud se situace zhorší, můžeme zasáhnout, říká Vettel

Pokud se situace zhorší, můžeme zasáhnout, říká Vettel

Sebastian Vettel si myslí, že by se závodníci neměli obávat „zatáhnout ruční brzdu“ a závodu se nezúčastnit, pokud bude situace okolo koronaviru nadále eskalovat.

V paddocku před australskou Grand Prix již bylo kvůli příznakům testováno 9 osob. U sedmi lidí byly výsledky negativní, jeden zaměstnanec McLarenu ale bohužel nakažen je. Tým se okamžitě stáhnul a v Austrálii neodstartuje. U deváté osoby se čeká na výsledky.

Podle ministerstva zdravotnictví musí všechny týmy, kde se prokáže alespoň u jednoho zaměstnance pozitivní test na koronavirus, zůstat v karanténě.

Sebastian Vettel si myslí, že pokud se situace v paddocku zhorší, mohou jezdci zasáhnout a tlačit na zrušení závodu.

„Doufám, že by ostatní souhlasili. Samozřejmě si přeju, aby to tak daleko nedošlo, ale pokud by se tak stalo, měli bychom zatáhnout ‚ručku‘,“ prozradil čtyřnásobný šampion.

„Jsme skupina 20 chlapů a v minulosti jsme se sešli z různých důvodů. Myslím si, že když jde o velká rozhodnutí, sdílíme stejný názor.“

„Tohle je velké téma a samozřejmě, že koukáte na sebe. Měli bychom se ale chovat jako dospělí, dávat na sebe pozor a v případě nutnosti říct stop.“

Asociace závodních jezdců (GDPA) vyjádřila před závodním víkendem požadavek o minimalizaci kontaktu s fanoušky. Na základě toho zrušeny autogramiády a jiné akce.

Nyní zůstává otázkou, zda se v neděli bude závodit. Ross Brawn již dříve uvedl, že se závod nepojede, pokud se nebudou moci zúčastnit všechny týmy. Reagoval však na karanténní situaci v Itálii, kvůli které by teoreticky nemusely vycestovat týmy Ferrari a AlphaTauri.

Stále zůstává možnost závod odjet, ale nezapočítávat jej do mistrovství světa. Tzv. nemistrovský závod by se v F1 nejel poprvé. Dříve byly tyto závody pravidelnou součástí kalendáře F1, poslední nemistrovský závod se odjel v roce 1983. Závod šampionů na okruhu Brands Hatch tehdy vyhrál Keke Rosberg s Williamsem.

Sdílejte na:
Zavřít