McLaren v Austrálii nepojede, test na koronavirus je pozitivní

McLaren v Austrálii nepojede, test na koronavirus je pozitivní

Jeden z členů týmu je od středy v izolaci, projevily se u něj totiž příznaky nákazy koronavirem. Testy nyní ukázaly pozitivní výsledek.

McLaren oficiálně oznámil, že odstupuje z úvodního víkendu letošní sezóny Formule 1, Velké ceny Austrálie. Člen týmu, který byl testován na přítomnost koronaviru, byl diagnostikován s pozitivním výsledkem.

V prohlášení týmu na Twitteru se píše: “McLaren Racing dnes večer v Melbourne potvrdil, že odstupuje z Velké ceny Austrálie 2020, člen týmu měl pozitivní test na koronavirus. Dotyčný byl testován a umístěn do izolace hned poté, co se u něj projevily symptomy, nyní bude ošetřen místním zdravotním systémem.

Tým se na tuto možnost připravoval a již podporuje svého zaměstnance, který nyní vstupuje do karantény. Tým spolupracuje s příslušnými orgány, aby pomohl ve vyšetřování a analýze.

Zak Brown, výkonný ředitel McLaren Racing a Andreas Seidl, šéf týmu McLaren F1, informovali Formuli 1 a FIA o svém rozhodnutí dnes večer. Rozhodnutí bylo učiněno z povinnosti postarat se nejen o zaměstnance a partnery McLaren F1, ale také konkurenty, fanoušky Formule 1 a další.”

Haas mezitím oznámil, že všichni čtyři členové jeho týmu, kteří byli na koronavirus rovněž testováni, mají negativní výsledky.

Sdílejte na:
Zavřít