Podle Wolffa FIA útokem na jeho rodinu překročila hranici

Podle Wolffa FIA útokem na jeho rodinu překročila hranici

Toto Wolff tvrdí, že byla překročena určitá hranice, když Mezinárodní automobilová federace (FIA) minulý týden zahájila vyšetřování jeho a jeho manželky Susie Wolffové kvůli údajné výměně důvěrných informací.

Vyšetřování FIA bylo zahájeno a uzavřeno velmi rychle, aniž by bylo zjištěno jakékoli pochybení. Susie Wolffová, která je od března letošního roku šéfkou F1 Academy, je jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších ženských osobností formule 1, zatímco její manžel Toto Wolff je šéfem Mercedesu. Zdá se však, že rodinu celá situace nesmírně rozčílila a nadále se vehementně brání navzdory ukončenému vyšetřování.

„Z ničeho nic se zrodilo absurdní obvinění. Byl to osobní útok, při kterém byla překročena hranice,“ řekl Toto Wolff německému listu Bild. „Po deseti letech ve funkci vedoucího týmu jsem vůči hodně věcem imunní a jen tak něco mě nepřekvapí. Ale tento případ byl šokující. Když se s někým dostanu do křížku, není to pro mě vůbec žádný problém, zvládnu to, jsem odolný. Ale když zaútočíte na mou rodinu, je to jiný level.“

Sedminásobný mistr světa a jezdec Mercedesu Lewis Hamilton na obranu Wolffovy rodiny promluvil i na slavnostním předávání cen FIA minulý víkend a podělil se o své zklamání z obvinění.

„Je zklamáním, že FIA zpochybnila integritu jedné z nejúžasnějších ženských vůdkyň, jaké jsme kdy v našem sportu měli, Susie Wolffové, aniž by ji vyslechla, a aniž by měla důkazy. A pak se omluvila. To je nepřijatelná situace,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít