FIA prohlásila, že neprobíhá žádné vyšetřování

FIA prohlásila, že neprobíhá žádné vyšetřování

Mezinárodní automobilová federace (FIA) v souvislosti s nedávnými obviněními vznesenými proti Toto a Susie Wolffovým oznámila, že momentálně neprobíhá žádné individuální vyšetřování.

Sportovní řídící orgán v úterý oznámil, že oddělení FIA pro dodržování předpisů se zabývá údajným případem výměny důvěrných informací. Ačkoli FIA nezmínila žádná jména, formulace upřesnila, že se jednalo o šéfa týmu formule 1 a zaměstnance FOM (Formula One Management), což vzbudilo podezření, že případ souvisí s manžely Wolffovými. Toto Wolff je v současné době šéfem týmu Mercedes. Tuto funkci zastává od roku 2013, zatímco jeho manželka Susie Wolffová je výkonnou ředitelkou čistě ženské série F1 Academy.

FIA ve svém prohlášení uvedla, že vyšetřování bylo zahájeno na základě mediálních spekulací, které se týkaly článku zveřejněného v časopise BusinessF1. Podle zprávy tohoto časopisu Toto Wolff na nedávném zasedání pronesl komentář, ze kterého vyplývalo, že jsou mu známy informace, které může mít k dispozici pouze zaměstnanec FOM.

Formule 1 se urychleně vyjádřila, že je naprosto přesvědčena, že obvinění jsou mylná a varovala ostatní před nepodloženým a závažným obviňováním. Mercedes tvrzení rovněž odsoudil vydáním obsáhlého prohlášení, v němž celou situaci označil za neodůvodněná nařčení, přičemž Susie Wolffová je označila za nepodložená.

Ostatní týmy formule 1 zveřejnily společné vyjádření, v němž odmítly, že by některý z nich podal podnět k akci FIA. Ta mezitím vydala prohlášení, v němž upřesnila, že žádné vyšetřování neprobíhá, a zároveň je spokojena s postupy formule 1, které zabraňují střetu zájmů.

FIA v prohlášení uvedla: „Po přezkoumání Kodexu chování a Politiky střetu zájmů F1 a potvrzení, že jsou zavedena vhodná ochranná opatření ke zmírnění případných střetů zájmů, je FIA přesvědčena, že systém řízení shody FOM je dostatečně spolehlivý, aby zabránil neoprávněnému zveřejnění důvěrných informací. FIA může potvrdit, že neprobíhá žádné etické ani disciplinární vyšetřování, které by se týkalo jakékoli osoby. FIA má jako regulátor povinnost udržovat integritu světového motorsportu. FIA znovu potvrzuje svůj závazek k integritě a férovosti.“

Sdílejte na:
Zavřít