Podle Mercedesu má Lewis Hamilton stále chuť vyhrávat

Podle Mercedesu má Lewis Hamilton stále chuť vyhrávat

Mercedes nepochybuje o tom, že jejich jezdec a zároveň sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton má stále potřebu vítězit, a to i přes obtížné dva roky ve formuli 1.

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton nevyhrál žádný závod od Velké ceny Saúdské Arábie v roce 2021, přičemž Mercedes se v nové éře formule 1, která začala v roce 2022, nedokázal Red Bullu vůbec vyrovnat.

V Mercedesu je však cítit rostoucí sebedůvěra, že práce, kterou tým odvedl na svém voze pro rok 2024, pomohla odstranit klíčové problémy, které ho brzdily. Zatímco někteří pochybují o tom, zda má Hamilton po těžkém období, kterým si prošel, stále stejnou touhu po úspěchu, technický ředitel Mercedesu James Allison nepochybuje, že bude zcela připraven na nadcházející boj.

„Myslím, že byste těžko hledali jezdce, který by neměl motivaci. Řekl bych, že to k nim tak nějak patří. A obecně platí, že čím úspěšnější jezdci jsou, tím více se té nutkavé potřebě vítězit nedá vyhnout. V případě Lewise Hamiltona to je prostě základní součást jeho osobnosti, takže o jeho motivaci vrátit se k vítězství není pochyb. Ale zda se mu to podaří, bude mnohem více záležet na vybavení, které jsme mu poskytli, než na něm samotném.“ vysvětlil Allison.

Allison říká, že Lewis Hamilton a George Russell mohou během zimy udělat jen málo navíc, aby pomohli s vývojem, zatímco práce na monopostu W15 pokračují. Dodává však, že jakmile bude vůz otestován a v provozu, pak odpovědnost za jeho vylepšování do značné míry padne na jejich bedra.

„Role jezdců přes zimu je starat se do značné míry o svou fyzickou kondici, ujistit se, že jsou psychicky připraveni, a zůstat s námi v kontaktu ohledně našich pokroků, protože procházíme řadou vylepšování, sestavování, testování a připravování vozu. Jedná se o část roku, kdy nemohou dělat nic jiného než naši práci pouze pozorovat. Jakmile je auto v provozu, je důležitá osoba řidiče, a pak jejich hlasy začínají mít mnohem větší váhu. Takže přes zimu se jen připravují na novou výzvu,“ dodal James Allison.

Sdílejte na:
Zavřít