Podle Christiana Hornera nemá Red Bull špatný vůz

Podle Christiana Hornera nemá Red Bull špatný vůz

Christian Horner zmínil, že Red Bull nemá znenadání špatný vůz. Důvodem je podle něj charakteristika okruhů, jako je Monako, které vyžadují přejíždění přes obrubníky a jsou značně hrbolaté. Šéf Red Bullu se proto těší, až se šampionát po Montrealu vrátí zpět na evropskou půdu.

Týmový šéf Red Bullu, Christian Horner, upozornil, že jeho tým soutěží s Ferrari a McLarenem v maratonu, nikoli ve sprintu. Momentálně to totiž vypadá tak, že se právě těmto dvěma stájím podařilo dohnat dominantní tým z Milton Keynes. RB20 nepředvádí ideální výkony ani na hrbolatém povrchu, ani na okruzích, kde je přejetí obrubníků klíčové k zisku nejrychlejšího kola. Tento fakt vede tým k tomu, že je zkrátka pomalejší než Ferrari a McLaren, například v Miami, Imole nebo Monaku.

Zatímco někteří tvrdí, že titul je ještě stále k mání, šéf McLarenu Andrea Stella zůstává s takovým tvrzením opatrný. Věří, že výkony Red Bullu ve Velké ceně Kanady budou klíčové. Právě pro severoamerický okruh je ježdění přes obrubníky také klíčové. Až poté se tak ukáže, zdali je souboj o první místo v šampionátu stále otevřený.

S tímto tvrzením souhlasí také Horner. Dle něj lze dělat závěry nejdříve až pár týdnu po závodě v Kanadě. „Myslím si, že McLaren udělal velký krok dopředu, krok Ferrari pak zas až tak velký nebyl,“ řekl Horner mediím, včetně RacingNews365. „Uvidíme jak na tom budeme v dalších dvou či třech závodech. Nyní se dostáváme do hlavní části šampionátu. Čeká nás Montreal, Barcelona, Rakousko a Silverstone a uvidíme, jak se věci vyvinou na těchto okruzích. Je to maraton, nikoli sprint. A ano, samozřejmě jsme očekávali, že toto pro nás bude náročný víkend. Včerejší kvalifikace pro nás očividně nedopadla dobře, což pak vedlo k tomu kolikátí jsme skončili v dnešním závodě,“ řekl Horner o víkendu v Monaku.

Důvodem, proč zůstává Stella opatrný je to, že po závodě v Montrealu, jsou na řadě závody se značně plynulejšími okruhy. Na základě toho lze očekávat, že se dominance Red Bullu navrátí. To potvrdil i samotný Horner, který se na návrat na evropskou půdu těší. Šéf Red Bullu si je minimálně jistý tím, že nebude mít znenadání špatný vůz. „Samozřejmě nic nebereme s naprostou jistotou,“ doplnil Horner. „Myslíme si ale, že tyto tratě nám budou víc hrát do karet. Náš vůz vyhrál pět závodů, získali jsme s ním druhé místo v Miami a vyhráli jsme také oba sprinty. Takže to není tak, že by náš vůz přešel z dobrého na špatný. Zkrátka našemu monopostu úplně tento okruh neseděl. Musíme pochopit, co jsou naše slabiny a jak k nim můžeme přistoupit.“

Sdílejte na:
Zavřít