Oficiálně: Imola, Nürburgring a Algarve součástí sezóny

Oficiálně: Imola, Nürburgring a Algarve součástí sezóny

Letošní kalendář se nám rozrostl o další tři závody – oficiálně potvrzené byly Grand Prix na italské Imole, portugalském Algarve (Portimãu) a německém Nürburgringu.

Formule 1 oficiálně potvrdila zrušení všech letošních závodů na americkém kontinentu. Naopak ale potvrdila další tři závody, které tak rozšířily letošní kalendář na 13 podniků.

Návrat do kalendáře oznámily okruhy Nürburgring a Imola, vůbec poprvé se pojede na portugalském Algarve. Závod na Nürburgringu se pojede pod označením GP Eifelu (Eifel je vrchovina v západním Německu), na Imole nás pak čeká GP Emilia Romagna (region, v němž se okruh nachází).

Na Imole jen dva dny

Na italské Imole nás čeká velmi atypický formát závodního víkendu. Místo tří dní se budou vozy po okruhu, na kterém se jelo naposledy před 14 lety, prohánět pouze v sobotu a neděli.

Závody v Algarve a na Imole jsou pouze týden od sebe, přičemž vzájemná vzdálenost je zhruba 2400 kilometrů. Aby týmy zbytečně nepospíchaly, dostaly o jeden den navíc, což vyústilo ve zkrácení závodního víkendu o jeden den.

Prozatímní kalendář letošní sezóny

Pořadí Okruh Datum
1 Red Bull Ring, Rakousko 5. července
2 Red Bull Ring, Rakousko 12. července
3 Hungaroring, Maďarsko 19. července
4 Silverstone, Velká Británie 2. srpna
5 Silverstone, Velká Británie 9. srpna
6 Barcelona, Španělsko 16. srpna
7 Spa-Francorchamps, Belgie 30. srpna
8 Monza, Itálie 6. září
9 Mugello, Itálie 13. září
10 Soči, Rusko 27. září
11 Nürburgring, Německo 11. října
12 Portimão, Portugalsko 25. října
13 Imola, Itálie 1. listopadu
Sdílejte na:
Zavřít