Hamilton se necítil úplně fit, Bottas zápasil s pneumatikami

Hamilton se necítil úplně fit, Bottas zápasil s pneumatikami

Lewis Hamilton říká, že po návratu do akce ve formuli 1 po pozitivním testu Covid-19 ještě není ve stoprocentní kondici. Týmový kolega Valtteri Bottas bojoval s pneumatikami a neuměl odemknout potenciál měkkých pneumatik.

Lewis Hamilton (3.)

Hamilton byl pozitivně testován na Covid-19 30. listopadu, den po Velké ceně Bahrajnu, kde o týden později vynechal následující závod.

Ve čtvrtek byl potvrzen jeho negativní výsledek testu a příslušné orgány mu povolily cestovat do Abú Zabí na finále sezóny na okruhu Yas Marina.

V dnešní kvalifikaci se umístil na třetím místě za Maxem Verstappenem a Valtterim Bottasem.

Řekl bych, že je to jeden z nejnáročnějších víkendů, musím se vrátit do rytmu,“ řekl. „I když je to jen pár týdnů volna, měl jsem pocit, že jsem vyšel ze cviku.“

Chtěl bych pogratulovat Maxovi, je to pro něj skvělý způsob, jak zpečetit rok skvělých výkonů. Ale doufejme, že jej zítra s Valtterim potrápíme.“

Sedminásobný mistr světa se také rozpovídal o své kondici po prodělání korona viru.

Říkal jsem to již v Austrálii, že se tento virus nemá brát na lehkou váhu. Soucítím s lidmi, kteří ním trpí, a ty, kteří kvůli němu přišli o blízké, chápu, jak je to hrozný virus. Necítím se na 100 procent.“

Nejhůř to odnesly plíce, ale přesto jsem do auta sedl, sedl bych do něj dokonce i kdybych měl jen jednu ruku. Takový prostě my závodní jezdci jsme, byli jsme pro tohle stvoření.

Rozhodně to nebude fyzicky nejjednodušší závod, ale zvládnu to a dám tomu všechno, co můžu.

Jedním z příznaků je, že mě to opravdu vyčerpává. Snažil jsem se tedy co nejvíce spát, ale načerpat energii není tak snadné jako v minulosti.

Ztratil jsem celkem dost kilo v tom týdnu, takže jsem o něco lehčí, než když jsem závodil naposled, ale v žádném případě mi to nebude překážet v tom, abych sedl zítra do auta a snažil se ze sebe a auta dostat vše.

Valtteri Bottas (2.)

Hamilton skončil jen 0,086s za týmovým kolegou Bottasem, bitva o pole position byla velice těsná.

Bottas měl pocit, že Mercedes se celý víkend potácel s problémy na měkkých pneumatikách, a že přilnavost těchto pneumatik se akorát zhoršovala.

Ve třetím volném tréninku jsme viděli, že Red Bull a zejména Max byl docela rychlí,“ řekl Fin. „Myslím, že hlavním problémem bylo, že jsme nedokázali uplatnit plný potenciál měkkých pneumatik, aby fungovaly správně, jak by měly, takže až do kvalifikace nám středně tvrdá pneumatika přišla lepší než měkká.“

Ke konci kvalifikace jsem se začal trochu potýkat s přední částí vozu, možná s ochlazením teploty trati. Zápasil jsem s autem, abych jej vůbec dostal do zatáčky.

Takže pak bylo obtížné se více zlepšovat. Ale samozřejmě si myslím, že Red Bull dokázal optimalizovat vše pro poslední část kvalifikace, na které záleží.

Sdílejte na:
Zavřít