V Americe se nejspíš letos vůbec nepojede

V Americe se nejspíš letos vůbec nepojede

Vícero zdrojů mluví o tom, že by se letos na americkém kontinentě nemělo vůbec závodit. Zpráva přišla několik hodin poté, co formule 1 přidala na své webové stránky mapy tří nových okruhů.

Pandemie covidu-19 ve světě stále zuří. Nejaktivnější je koronavirus na americkém kontinentě, USA čítají největší počet nakažených, na druhém místě je jihoamerická Brazílie.

Právě v těchto dvou zemích se tradičně konají závody formule 1. V letošní sezóně k nim ale dojít nemusí. Kromě USA a Brazílie by se nemělo jet ani v Kanadě nebo Mexiku.

Formule 1 připravuje dohodu s náhradními destinacemi, o kterých jsme informovali včera. Patří mezi ně okruh Algarve v Portugalsku, italská Imola a německý Nürburgring.

Královna motorsportu letos cílí na 15 až 18 závodů. V aktuálním kalendáři jich je 10, pokud započítáme výše zmíněné okruhy, budeme jich mít 13. Jisté místo by měly mít státy blízkého východu (okruhy v Bahrajnu a Abú Zabí), což by dalo dohromady 15 závodů.

Zatím se nemluvilo o asijských zemích, kde by se teoreticky mohly jet dva nebo tři závody. Své místo v kalendáři by si přály Čína a Vietnam. V posledních hodinách se dokonce hovoří o potenciálním návratu do Malajsie.

Provizorní letošní kalendář

V závorce jsou vyznačené nepotvrzené okruhy a datumy.

PořadíOkruhDatum
1Red Bull Ring, Rakousko5. července
2Red Bull Ring, Rakousko12. července
3Hungaroring, Maďarsko19. července
4Silverstone, Velká Británie2. srpna
5Silverstone, Velká Británie9. srpna
6Barcelona, Španělsko16. srpna
7Spa-Francorchamps, Belgie30. srpna
8Monza, Itálie6. září
9Mugello, Itálie13. září
10Soči, Rusko27. září
11(Nürburgring, Německo)(11. října)
12(Portimão, Portugalsko)(25. října)
13(Imola, Itálie)(1. listopadu)
14(Hanoj, Vietnam)?
15(Šanghaj, Čína)?
16(Sepang, Malajsie)?
17(Sakhir, Bahrajn)(Prosinec)
18(Yas Marina, Abú Zabí)(Prosinec)
Sdílejte na:
Zavřít