Norris v kvalifikaci zazářil, Sainz skončil již v první části

Norris v kvalifikaci zazářil, Sainz skončil již v první části

U McLarenu panovaly po kvalifikaci smíšené pocity. Zatímco Lando Norris příjemně překvapil osmým místem, Carlos Sainz skončil již v prvním segmentu.

O jedno z nejpříjemnějších překvapení první letošní kvalifikace se postaral pilot McLarenu Lando Norris. Britskému nováčkovi se totiž hned při svém kvalifikačním debutu v královně motorsportu podařilo postoupit do závěrečné třetí části, v níž si pak pro start závodu zajistil osmou příčku.

Po kvalifikaci nadšený Norris uvedl, že se stáj soustředila pouze na postup do druhé části a s účastí v závěrečném segmentu tak nepočítala. Loňský vicemistr Formule 2 zároveň přiznal, že jej před kvalifikací sužovala nervozita.

„Naším cílem bylo pouze dostat se do druhé části kvalifikace. Byl jsem tolik nervózní, což téměř překonalo všechnu tu radost. Ta se ale vrátila, jakmile jsem věděl, že jsem dokončil kolo, s nímž jsem byl spokojený a když jsem věděl, jak je spokojený tým. Mám pocit, že jsem maximalizoval opravdu všechno,“ uvedl Norris pro Sky F1.

I přes úspěšnou první kvalifikaci ale benjamínek startovního pole neusíná na vavřínech a uvědomuje si, že jej zítra čeká s udržením své startovní pozice spousta práce.

„Budeme muset udělat hodně práce, abychom tuto třetí část udrželi. Dnešek sice nebyl výjimkou, ale nebude se to dít pokaždé. Musím si toho vážit. Nyní jsem šťastný, ale zítra mám před sebou dlouhý den.“

Zatímco Norris měl po kvalifikaci důvod k radosti, u jeho týmového kolegy Carlose Sainze Jr. panovala naopak frustrace. Španělovo účinkování totiž skončilo již po prvním kvalifikačním segmentu, když jeho snažení nejprve zkomplikoval problém s motorem a v závěru byl pak zdržen Robertem Kubicou jedoucím kvůli defektu pneumatiky pomalým tempem. První závod sezony tak bývalý pilot Renaultu zahájí z 18. pozice.

„Druhý pokus jsem začal mnohem rychleji. Vývoj podmínek na trati byl obrovský. S kolem jsem začal dostatečně dobře na umístění v nejlepší desítce. Bohužel jsem ale v posledních dvou zatáčkách potkal Roberta, čili si dovedete představit, jak frustrující to bylo. Dovedete si představit, že jsem zklamaný, protože až do tohoto okamžiku byl víkend dobrý a jestliže je ve třetí části jeden vůz, chcete tam mít oba dva,“ posteskl si Sainz pro Motorsport.com.

Ačkoli ve Španělově případě sice kvalifikace nevyšla zrovna podle představ, výkonný ředitel McLarenu Zak Brown zhodnotil dnešek jako nejlepší den svého působení u McLarenu.

„Rád bych řekl, že dnešek byl pravděpodobně můj nejradostnější den na závodní dráze. Máme dobré dny a špatné dny. Dnešek byl dobrý den. Osobně jsem ale rád společně za všechny, že toto vidím.“

V loňském roce se v Melbourne podařilo McLarenu bodovat s oběma vozy. Zatímco Fernando Alonso obsadil v cíli pátou příčku, Stoffel Vandoorne byl pod šachovnicovým praporkem odmávnut jako devátý.

Sdílejte na:
Zavřít