Norris nesouhlasí s Hamiltonem, zastal se všech nováčků

Norris nesouhlasí s Hamiltonem, zastal se všech nováčků

Lewis Hamilton se na čtvrteční tiskové konferenci nechal slyšet, že by Formule 1 měla být fyzicky náročnější zejména pro mladší jezdce, kteří to podle něj mají v dnešní době jednoduché. S jeho výrokem se neztotožňuje Lando Norris.

Pětinásobný šampion, který si přeje pokračovat minimálně dalších pět let, se nechal ve čtvrtek slyšet, že jednou ze změn, kterou by si přál ve Formuli 1 vidět, by byla větší fyzická náročnost.

 

„Po závodě byste měli být fyzicky vyčerpaní, stejně jako po maratónu,“ prozradil novinářům svou vizi Lewis Hamilton.

„Někdy si připadám, že bych byl schopný odjet další dva nebo tři závody. Formule 1 by takhle vypadat neměla. Plno mladíků sem přichází a není pro ně těžké se přizpůsobit. Dle mého názoru by měla F1 být fyzicky nejtěžším sportem.“

Na tiskové konferenci seděl s Lewisem Hamiltonem kromě Lance Strolla a Kimiho Räikkönena také Lando Norris. 19letý Brit letos debutoval za McLaren a stal se překvapením sezóny. S výrokem pětinásobného šampiona nesouhlasí.

„Nejspíš to bylo směřováno na mě, George (Russella) a Alexe (Albona), jelikož my jsme letos nováčky,“ řekl Norris poté, co se ho novináři zeptali, co si myslí o slovech svého zkušeného krajana.

„Nevím, proč to říká teď a neříkal to, když přišel do F1. Dnes je to o hodně těžší, než když začínal on,“ zakončil britský nováček.

Lando Norris se na tiskové konferenci zastal všech svých mladých kolegů

Lewis Hamilton později na svém Instastory upřesnil svá slova.

„Na nikoho necílím osobně, zvlášť ne na tebe,“ napsal ve vzkazu Norrisovi Hamilton. „Mluvím obecně. Odvádíš skvělou práci. Nebyl jsem teenager, když jsem se dostal do F1.“

Britský šampion označil F1 jako „man’s sport“ (v překladu sport pro chlapy). Pro Sky F1 své prohlášení objasnil: „Myslel jsem tím, že F1 je jak sport pro muže, tak pro ženy – narážel jsem spíše na to, že by se mělo jednat o sport pro chlapy, ne pro kluky.“

„V dnešní době tu začínají závodit 17 nebo 18letí kluci. V tomhle věku ještě nejste dospělí a já si myslím, že by to měl být sport pro dospělé muže nebo dospělé ženy. Rozhodně bychom tu měli mít více žen,“ dodal Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít