Hamilton: Nechci ztratit příležitost, chci pokračovat

Hamilton: Nechci ztratit příležitost, chci pokračovat

Pětinásobný mistr světa a současný lídr šampionátu Lewis Hamilton věří, že bude schopen závodit ještě několik let. Jeho cílem je pokořit Schumacherův rekord.

V americké talk show My Next Guest Needs No Introduction (Mého dalšího hosta netřeba představovat) Davida Lettermana se ještě před začátkem letošní sezóny objevil úřadující šampion F1 Lewis Hamilton.

Od té doby vyhrál Hamilton 4 z letošních 6 Grand Prix a zabezpečil si tak svůj nejlepší vstup do sezóny v kariéře. Současný kontrakt Lewise Hamiltona vyprší na konci sezóny 2020, ale jak se zdá, Brit nemá v plánu na konci příštího roku z Formule 1 odcházet.

„Michael (Schumacher) odešel, když mu bylo 38. Mně je 33. Věřím, že zvládnu dalších pět let,“ prozradil Hamilton.

„Co mě opravdu pohání, a dle mého názoru je to něco, co jiným mým soupeřům chybí, je zápal. Mám tu možnost odejít. Mohl bych to nechat být, ale myslím si, že bych promrhal šanci, kdybych se přestal zlepšovat a růst.“

Do kdy chce Lewis Hamilton pokračovat? „Musím pokračovat tak dlouho, dokud to jen půjde. A dokud si to nepřestanu užívat.“

Úřadující šampion se také zmínil o mentálních výzvách, které mu Formule 1 nabízí. Klíčem k úspěchu je dle Hamiltona vypořádání se s překážkami.

„Je to těžký, těžký rok. Po mentální stránce tu máte vrcholy jako úspěchy, vítězství, ale také obrovské pády. Nikdy jsem o tom nemluvil, často ale trpíte duševními problémy a musíte se s nimi vypořádat, když narazíte na dno, což se vám jako sportovci stane.“

„Pokud máte štěstí, naleznete na dně sílu. Je to o tom, jak rychle se odrazíte zpět vzhůru, ne jak rychle spadnete,“ zakončil povídání o sezóně 2018 pětinásobný mistr světa.

V letošní sezóně se Britovi daří. Jediným konkurentem mu je díky dominanci Mercedesu pouze týmový kolega Valtteri Bottas, a i ten po šesti závodech ztrácí 17 bodů. Brit dosud získal 77 vítězství, čímž se rapidně blíží rekordnímu Schumacherovi, který za svou dlouhou kariéru posbíral 91 triumfů.

 

Sdílejte na:
Zavřít