Následky koronaviru? McLaren bude propouštět

Následky koronaviru? McLaren bude propouštět

Společnost McLaren Group bude propouštět – o své zaměstnání přijde okolo 1200 zaměstnanců. Bude to mít dopad jak na tým formule 1, tak na samotnou automobilku.

Wokingská společnost McLaren Group byla ve velkém zasažena pandemií covidu-19. Kromě odloženého startu sezóny formule 1 přišla společnost o značný zisk z prodeje automobilů, které vyrábí dceřiná společnost McLaren Automotive.

Následkem pandemie bude propuštění zhruba 1200 zaměstnanců. Z týmu formule 1 by jich mělo být propuštěno okolo 70, prozradil v úterý výkonný ředitel McLaren Group Paul Walsh.

„Hluboce litujeme následků, které touto restrukturalizací dopadnou na všechny naše zaměstnance, především pak na ty, jejichž práce by mohla být ohrožena,“ oznámil Paul Walsh.

„Je to postup, kterému jsme se tvrdě bránili přijímáním dramatických finančních škrtů ve všech našich byznysových odvětvích. V tuhle chvíli nám ale nezbývá nic jiného než zredukovat naši pracovní sílu.“

„Bezpochyby jsou to velmi složité časy, převážně pak pro naše zaměstnance, naším plánem je ale rozvinout efektivní a udržitelný obchod s jednoznačným cílem začít znovu růst.“

Ačkoliv jsou tyto zprávy zneklidňující, McLaren může těšit alespoň snížený rozpočtový strop ve formuli 1, který byl schválen minulý týden. Z původních 175 milionů dolarů klesnou maximální roční výdaje týmu na 145 milionů, přičemž v následujících letech dojde k dalšímu snižování na 135 milionů dolarů.

„McLaren Racing je zastáncem nového rozpočtového stropu, který v roce 2021 vejde v platnost,“ nechal se slyšet Walsh. „Vznikne tak udržitelný finanční základ pro všechny týmy, který povede k vyrovnanějšímu závodění.“

McLaren se pokusí svou finanční situaci zvrátit na trhu supersportů – v říjnu začne prodej modelu 765 LT a o něco později dorazí na trh supersport s otevřenou kabinou, který dostal jméno Elva.

Sdílejte na:
Zavřít