Monako zrušeno, GP v Nizozemsku a Španělsku odloženy

Monako zrušeno, GP v Nizozemsku a Španělsku odloženy

Sezóna Formule 1 nám letos začne nejdříve v červnu. Po odložení prvních čtyř závodů letošní sezóny přibyly na seznam závody v Nizozemsku a ve Španělsku. V ulicích Monte Carla se pak letos nepojede vůbec.

Letošní sezóna kvůli pandemii koronaviru dosud nezačala. Po odložení prvních čtyř závodů sezóny se mělo mistrovství zahájit na začátku května v Nizozemsku.

Dnes ovšem bylo oznámeno, že se závod v Nizozemí odkládá na neurčito. Stejné je to v případě GP Španělska.

„FIA a Formule 1 nadále spolupracují s organizátory zasažených zemí, stejně jako s vládními orgány. Monitorujeme současnou situaci a věnujeme náležitý čas přípravě návrhů pro potenciální alternativní termíny každé z odložených Grand Prix,“ stálo v prohlášení královny motorsportu.

„FIA a Formule 1 očekávají, že sezóna bude zahájena co nejdříve po skončení května, jakmile to situace okolo nemoci COVID-19 umožní. Vývoj pandemie bedlivě sledujeme.“

V Monte Carlu nejdříve v roce 2021

Kromě odložených závodů v Nizozemsku a ve Španělsku byl původně odložen i závod v monackém knížectví. Organizátoři závodu ale později uvedli, že se závod ruší.

Zpráva o zrušení tradičního městského závodu přišla nedlouho poté, co byl oznámen pozitivní test na koronavirus u monackého knížete Alberta II.

V ulicích knížectví se závody konají už od roku 1929. Závod Formule 1 se zde jezdí nepřetržitě od roku 1955, v rámci mistrovství světa chyběl jen třikrát (1951, 1953 a 1954).

Pokud se tak nakonec stane, měla by být sezóna Formule 1 zahájena 7. června v ázerbájdžánském Baku. Ani zde ale nemůžeme tři a půl měsíce dopředu nic slibovat.

Sdílejte na:
Zavřít