Mike Krack: Lidé Lance Strolla soudí příliš rychle

Mike Krack: Lidé Lance Strolla soudí příliš rychle

Šéf Aston Martinu Mike Krack si myslí, že lidé soudí Lance Strolla příliš ukvapeně v souvislosti s kritikou, které se mu dostalo za to, že strčil do svého trenéra při Velké ceně Kataru.

Lance Stroll během víkendové Velké ceny Kataru neovládl své emoce, když byl vyřazen v Q1. Následně byl spatřen, jak během odchodu ze zadní části garáže silně strká do svého osobního trenéra Henryho Howea, který se ho snažil nasměrovat na vážení jezdců.

Stroll byl vyšetřován pracovníkem FIA (Mezinárodní automobilové federace – pozn. red.) pro dodržování předpisů a za své chování obdržel písemné varování, ve kterém byly zdůrazněny jeho povinnosti závodníka vázaného Etickým kodexem FIA. Dále FIA ve svém prohlášení vyzdvihla, že zachovává nulovou toleranci vůči nevhodnému chování a odsuzuje jakékoli jednání, které může vést k fyzickému obtěžování.

Strollův výbuch přišel během dalšího náročného víkendu, který prodloužil jeho sérii velkých cen bez bodového zisku na pět, přičemž jeho ztráta na týmového kolegu Fernanda Alonsa vzrostla na obrovských 136 bodů.

„Hromadí se vám výsledky, které jsou pod vaše vlastní očekávání a pak vás v jednu chvíli přepadne vlna frustrace,“ komentoval Mike Krack. „Je to stejné, jako když odvedete fotbalistu ze hřiště a on si neplácne s manažerem, zahodí dres nebo vrhne lahví s vodou, to vidíme poměrně často. A abych byl upřímný, vždycky se snažím následné setkání s novináři co nejvíce oddálit, abych se prostě pokusil zbavit adrenalinu. Navíc jsem si jistý, že na pitwallu máme možná desetkrát až dvacetkrát méně adrenalinu než jezdci, ale mikrofon jim dáte rovnou pod nos nebo zkoumáte každou jejich reakci.“

„Myslím, že od sportovců chceme emoce, a když pak na jejich základě reagují, rychle je soudíme. Musíme si na to dávat pozor. Zachází to o krok dál, když vám deset lidí sedících na pohovce nebo v klimatizované místnosti řekne, že tohle je moc nebo tohle nesmíš. Podle mého názoru bychom měli mít trochu více respektu k jezdcům a k elitním sportovcům. Zvenčí je to snadné posuzovat, ale myslím, že soudíme příliš rychle,“ dodal Krack.

Celý Strollův incident vyvolal paralelu s tím, jak Max Verstappen strčil do Estebana Ocona při Velké ceně Brazílie v roce 2018, za což Nizozemec dostal od FIA dvoudenní trest veřejných prací. Tento incident se však týkal násilného chování vůči soupeřům, nikoliv interní hádky, která byla zachycena během živého vysílání.

Sdílejte na:
Zavřít