Mick Schumacher porovnal rozdíly mezi F2004 a SF71H

Mick Schumacher porovnal rozdíly mezi F2004 a SF71H

Mick Schumacher může jako jeden z mála porovnat rozdíly mezi dnes již legendárním monopostem F2004, který řídil jeho otec, a SF71H ze sezóny 2018. Hybridní Ferrari v daném roce řídil Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Jak dopadlo tohle zajímavé srovnání?

Ferrari připravilo pro své piloty z jezdecké akademie testovací den s monopostem SF71H z roku 2018. Mick Schumacher měl tak jedinečnou příležitost během necelého měsíce řídit dvě naprosto odlišná auta, protože v Mugellu řídil F2004. Jak zhodnotil své dojmy?

„Jeden z největší rozdílů mezi F2004 a hybridní érou v dnešní době – v autě z roku 2018 – je samozřejmě hybridní pohon. Na druhé straně je rozdíl ve váze. V podstatě jsou to dva rozdílné přístupy.“

„V moderním monopostu máme extra výkon, který je neuvěřitelný a nemáte ho s F2004. Ale obecně všechny mechanismy v autě – celý displej, volant, jak můžete řídit a chovat se na trati, jsou velice rozdílné oproti možnostem v F2004.“

„Určitě oba monoposty mají svoje kouzlo a triky, jak je řídit. Obě auta jsou zajímavá na řízení a je s nimi zábava,“ řekl Mick Schumacher.

Sdílejte na:
Zavřít